Praha - Poslanci TOP 09 dnes předložili do sněmovny návrh zákona, který znamená zavedení Jednoho kontrolního místa. Návrh výrazně pomůže, zjednoduší a zlevní komunikaci mezi státem a podnikateli. Tento zákon předpokládá, že nově je bude stát kontrolovat z jediného místa, informuje top09.cz.
„Je pro nás nepřijatelný stav, kdy premiér chce zvýšit odvody živnostníků a ministr Babiš chystá registrační pokladny, u kterých není jasné, pro koho budou platit ani kdy se spustí. Náš zákon zjednoduší komunikaci mezi státem a podnikateli," uvedla místopředsedkyně TOP 09 a autorka zákona Helena Langšádlová.
Celý kontrolní mechanismus kontroly musí být podle ní koordinován tak, aby se během roku neopakovaly kontroly ze všech 27 úřadů. Předpokládá, že se podaří omezit i počet oblastí kontroly, protože úřady podle ní dohlížejí i na věci, které nejsou podstatné. "Naše společnost začíná být mimořádně přeregulovaná," podotkla.
"Všimněte si, že i tvůrci pohádek, když stavěli hrdinu proti několikahlavému draku, tak nikdy nešli přes sedm hlav. Drak byl buď tříhlavý nebo sedmihlavý. Ale představte si českého živnostníka, který stojí proti kontrolním institucím českého státu a má tam těch hlav 27," dodal Miroslav Kalousek, místopředseda TOP 09.
„Předkládáme návrh, který by výrazně snížil administrativní zátěž a zjednodušil živnostníkům a drobným podnikatelům život. Je to opačný přístup, než volí vláda, která zrušila Jedno inkasní místo, zrušila již platné snížení nákladů na pracovní místo a chystá se statisíce živnostníků šikanovat elektronickou evidencí tržeb," uzavřel exministr financí.
Související
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Aktuálně se děje
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
včera
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
včera
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
včera
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
včera
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
včera
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
včera
Tragédie v Praze. Při zkoušce prasklo potrubí, jeden člověk zemřel
včera
Ekonomické škody ani nespokojenost Rusů k zastavení bojů nestačí. Putin stál věří, že zvítězí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové varují před vedry a požáry na dalších místech
včera
Počasí láme jeden rekord za druhým. Historicky nejvyšší teploty hlásí oceány i celá Evropa
včera
Patová situace: Írán s USA mluvit nechce, trvá a podmínkách, na které Trump nepřistoupí
včera
Ztratí klíčového spojence? Netanjahu riskuje otevřený konflikt s Trumpem
včera
Teherán předložil seznam podmínek pro otevření Hormuzského průlivu. Ceny ropy rostou
včera
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu otevřeně odmítl mírový plán pro Pásmo Gazy, který prosazuje americká administrativa. Tento krok představuje vzácný veřejný rozpor mezi židovským státem a Bílým domem, jenž se snaží urychleně dosáhnout urovnání blízkovýchodních konfliktů.
Zdroj: Libor Novák