Most - V Mostě se rozpadla koalice na magistrátu. Náměstek primátora Marek Hrvol dnes na zastupitelstvu oznámil, že hnutí Severočeši Most vypovědělo smlouvu ANO 2011 a KSČM. Důvodem jsou podle senátorky Aleny Dernerové a mostecké zastupitelky za Severočechy neshody v koalici.
"Tímto momentem otvíráme jednání napříč politickým spektrem. Ukončili jsme koalici, čímž se otevřeli další možnosti vyjednávání o budoucí koalici," řekla ČTK v průběhu zasedání zastupitelstva, které po oznámení o konci koalice pokračuje.
Mosteckou koalici spolu se Severočechy Most, kteří mají 18 mandátů, tvořilo hnutí ANO 2011 se šesti mandáty a KSČM s pěti mandáty. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu měla koalice dohromady 29 hlasů. Primátorem byl doposud Jan Paparega, který byl jako nezávislý v loňských volbách na kandidátce strany Severočeši Most.
V zastupitelstvu má dále deset mandátů sdružení Mostečané Mostu, po třech mandátech mají ČSSD a ODS.
Už v červnu podle Dernerové mělo hnutí na zastupitelstvu problém s koaličními partnery, od té doby se prý třecí plochy stále zvětšovaly. "Každý měl jiný úhel pohledu. Koaliční partneři navíc hlasovali proti nám," uvedla.
Další zastupitelé téměř sedmdesátitisícového Mostu se zatím nechtěli k rozpadu koalice vyjadřovat. V Ústeckém kraji se už v červnu rozpadla koalice ANO a hnutí PRO! Ústí. Část hnutí na zastupitelstvu odvolala celou radu a dohodla se na spolupráci s Ústeckým fórem občanů (UFO). Předsednictvo hnutí ANO poté zrušilo oblastní organizaci v Ústí nad Labem. V Českých Budějovicích se rozpadla koalice ANO, Občané pro Budějovice (OPB), TOP 09 a KDU-ČSL.
Související
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
Další politička přiznala problémy. Komunistka Konečná zápasí s nemocí
KSČM , hnutí ANO , Severočeši Most
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
S Kennedyho centrem to nakonec nevyšlo, ale na jiná místa se jméno úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa daří protlačit. Šéf Bílého domu má momentálně radost z toho, že po něm bylo pojmenováno jedno z letišť ve Spojených státech.
Zdroj: Lucie Podzimková