Praha – Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny uskutečnily teď, zvítězilo by hnutí ANO před ČSSD a KSČM. Vyplývá to z průzkumu zveřejněného Českou televizí.
Sněmovní volby by koncem srpna podle průzkumu agentury TNS Aisa pro Českou televizi vyhrálo hnutí ANO před ČSSD a KSČM. V porovnání s předchozím červnovým průzkumem agentury ODS výrazně přeskočila TOP 09. Poslance by si udrželi i lidovci.
ANO by získalo 28 procent hlasů, což je o procento víc než v červnu. Druzí sociální demokraté by získali 20,5 procent, a ODS 9,5 procent.
O dvě procenta na 11 procent naopak spadli komunisté. Ještě větší skluz však zaznamenala TOP 09, které se z 10 dostala jen na 7,5 procenta. Výsledek KDU-ČSL se nezměnil, i teď by podle průzkumu získali 5 procent.
Do Sněmovny by podle obou průzkumů naopak nedostaly Česká pirátská strana i Strana zelených. Každou z nich by podle TNS Aisa volilo shodně 3,5 procenta lidí. Podobně by se o hlasy voličů podělily Úsvit - Národní koalice a nové uskupení Svoboda a přímá demokracie bývalého předsedy Úsvitu Tomia Okamury, shodně by získali 3 procenta.
Související
Motoristé balancují na hraně vstupu do Sněmovny. Macinka je nadšený
Motoristé nás zklamali, přiznávají Češi. Do Sněmovny by je znovu neposlali, ukázal průzkum
Volební preference , hnutí ANO , top 09
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
před 1 hodinou
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
před 3 hodinami
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
před 3 hodinami
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
před 4 hodinami
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
před 5 hodinami
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
před 5 hodinami
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
před 6 hodinami
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
před 7 hodinami
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
před 8 hodinami
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
před 9 hodinami
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
před 10 hodinami
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
před 11 hodinami
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
před 11 hodinami
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
před 13 hodinami
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 14 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
Tchajwanská armáda ve středu během vojenského cvičení odpálila rakety směrem k Číně z mobilních odpalovacích zařízení, čímž demonstrovala svůj způsob obrany proti případné čínské invazi.
Zdroj: Libor Novák