Praha – Bývalého premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka současná práce baví. Na své děti nikdy neměl tolik času, jako nyní a politika je pro něj uzavřenou kapitolou, uvádí v rozhovoru pro páteční vydání MF DNES.
"Nebudu leštit kliky nějakých místních nebo oblastních sdružení," říká. A doplňuje, že Vít Bárta na ministerstvu dopravy jej děsí.
Netáhne vás to zpátky do politiky? Chtěl byste se v ní znovu prosadit?Nebudu leštit kliky nějakých místních nebo oblastních sdružení. Já jsem se dostal velice rychle do vedení ODS, díky zvolení do Senátu, a já teď nebudu nikoho přesvědčovat, jestli jsem dobrý, nebo špatný. V této chvíli vylučuji návrat do politiky. Politici sice říkají nikdy neříkej nikdy, ale já už nejsem politik, takže to nemusím říkat. Co se stane za dalších 20 let, co budu pracovat, to fakt nevím, ale návrat nechystám. Politika je pro mě uzavřená kapitola. Bral jsem to jako službu a vždycky jsem říkal: Chcete, berte, nechcete, nechte být. Co teď dělám, mě baví, jako mě předtím bavila politika. Můžu se víc věnovat synovi, což kdyby šlo všechno normálně a moji kolegové mi "neuřízli hlavu", tak bych s ním nikdy neprožil dva měsíce. To jsem u svého čtvrtého dítěte poznal poprvé a jsem za to vděčný. Já se k politice prostě nevracím.
Na otázku, zda sleduje současnou vládu odpověděl, že se dívá a je mu z ní ouzko. Současní lidé ve vládě se prý vracejí k pravěku. „Podívejte se na ministerstvo dopravy. Ještě my, a potom Gustav Slámečka, jsme zpracovali zefektivnění výstavby infrastruktury, speciálně dálniční. Je to asi pět kroků, které se dají udělat. A Vít Bárta, doslova jako slon v porcelánu, provede to nejhorší, co může udělat. Znejistí celý trh. Ale to je problém voličů, kteří je chtěli, ne můj.“
Na politiku se snaží zapomenout. Celý den pracuje a dívá se dopředu!
Související
Expremiér Mirek Topolánek bojuje s rakovinou. Jeho stav je vážný
Rafaj vyhrál volby prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, porazil Topolánka
Aktuálně se děje
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
včera
V Turecku se zřítilo letadlo s libyjským náčelníkem generálního štábu. Nehodu nepřežil
včera
Průlom v mírových jednáních? Ukrajina zvažuje vznik ekonomické zóny na východě
včera
Ukrajinské město dalo světu nejslavnější vánoční koledu. Rusové ho srovnali se zemí
včera
Návrat terorismu, válka ve Venezuelu nebo souboj o AI? Co lze čekávat od roku 2026
včera
Předpověď počasí na svátky: Budou letos bílé Vánoce?
23. prosince 2025 21:22
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
23. prosince 2025 19:58
Fond je neodvolatelný, reaguje Babiš na problémy se střetem zájmů. Nic tím nevysvětlil
23. prosince 2025 19:41
Vánoční příměří je dnes už nereálný koncept. Lidé sice potřebují klid, válčení se ale radikálně změnilo
23. prosince 2025 19:20
Top 5 jídel na silvestrovskou party: rychle a chutně
23. prosince 2025 18:30
Trump jmenoval nového vyslance pro Grónsko. Má obyvatele přesvědčit, aby se připojili k USA
23. prosince 2025 17:26
Trump také sdílí naši lásku k mladým dívkám, píše se v dopise, který zřejmě poslal Epstein
23. prosince 2025 16:13
Ukrajinští muži riskují smrt v horách, aby se vyhnuli frontové linii. Nikdo podle nich už nechce mír
Uprostřed mrazivého prosince čelí Ukrajina kromě ruských raketových útoků také prohlubující se krizi lidských zdrojů. Zatímco se světoví lídři v čele s Donaldem Trumpem pokoušejí vyjednat konec války, tisíce ukrajinských mužů nadále volí riskantní cestu do ilegality, aby se vyhnuli odvodu na frontu. Reportéři CNN v rumunské pohraniční oblasti Maramureš mluvili s těmi, kteří raději riskovali smrt v zasněžených Karpatech, než aby padli v nekonečném konfliktu.
Zdroj: Libor Novák