Babiš přijde do Otázek Václava Moravce, moderátora přitom ostře kritizoval

Praha - Ačkoli si vicepremiér a šéf ANO Andrej Babiš dříve stěžoval na permanentní útoky moderátora Václava Moravce na sebe a své firmy, do nedělních Otázek přijde.

V neděli bude Babiš diskutovat v Otázkách Václava Moravce s předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem KSČM Vojtěchem Filipem.

Babiš i místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek se minulý týden odmítli zúčastnit diskuse o chystané reorganizaci policie, uvedl v pořadu České televize Moravec. Moderátor pak na sociálních sítích zveřejnil dopis, který předtím Babišovi poslal. Citoval v něm i Babišovu textovou zprávu o tom, že nemá zájem chodit do pořadu, "kde moderátor lže na twitteru o pseudokauze okolo Čapího hnízda".

Psali jsme:
Václav Moravec zuří: Já že jsem otrok Babiše? Tak se podívejte...
 

"Je vaším právem naše pozvání ignorovat, ale naší povinností je vás pozvat a zařídit se podle vaší reakce," napsal Moravec. V dopisu se ohradil proti Babišovým stížnostem, například že mu skáče do řeči. "Podle obsahových analýz jste to naopak vy, kdo nejvíce skáče do řeči nejen moderátorovi, ale i oponentovi v diskusi," uvedl.

Babiš na Moravce útočil i kvůli kauze Čapí hnízdo. "Nejznámější moderátor veřejnoprávní televize Václav Moravec, ano ten, který se pasoval do role lektora a ochránce žurnalistické etiky na české univerzitní půdě, ve svém pořadu permanentně útočí na moji osobu a moje firmy," řekl v březnu Babiš.

Související

Jana Nagyová a Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Expremiér Babiš byl opět zproštěn obžaloby v kauze Čapí hnízdo

Pražský městský soud i podruhé zprostil expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Hlavní líčení při opakovaném projednávání rozsudku trvalo jen jeden den. Babiš si rozhodnutí soudu osobně nevyslechl, síň opustil po pronesení závěrečné řeči. 

Více souvisejících

Andrej Babiš Václav Moravec Otázky Václava Moravce

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy