Ústí nad Labem – Kvůli dlouhodobým sporům uvnitř ústecké organizace ODS dnes stranu opustil poslanec Radim Holeček. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se rozhodl, že si mandát ponechá a že zůstane i členem klubu.
Holeček, který byl členem ODS od roku 2005, řekl, že dlouhodobé spory uvnitř ústecké ODS vyvrcholily minulý týden na oblastním sněmu, který rozhodoval o nominacích na kandidátky pro podzimní volby do poslanecké sněmovny. Současný poslanec, ani jiný z jeho kolegů z místního sdružení centrum neuspěli.
Holeček byl podle svých slov připraven ODS znovu pomoci získat hlasy voličů ve strukturálně složitém regionu. „Je ale zřejmé, že o moji pomoc již moji spolustraníci nestojí. Přestože animozitám některých mých stranických kolegů, zejména pak těch, kteří jsou nyní ve vedení oblasti, nerozumím, jsem přesvědčen, že svým odchodem mohu pomoci vytvořit prostor pro obnovení komunikace a spolupráce mezi znesvářenými tábory v ústecké ODS," uvedl.
Poslanec patřil ke kritikům poměrů v ústecké ODS. Vadilo mu například, že zastupitelka ODS navrhla a sama hlasovala pro zvolení komunisty do čela ústeckého obvodu Střekov. Nelíbily se mu ani hromadné přechody členů strany mezi jednotlivými místními sdruženími krátce před sněmem.
Holeček, který vedl kandidátku ODS v podzimních volbách v roce 2013, si nechá poslanecký mandát. „Podpora voličů i počet preferenčních hlasů, které jsem získal ve složité situaci na podzim 2013, mě zavazují i bez stranické příslušnosti dále hájit zájmy občanů ústeckého kraje a mandát dokončit," dodal.
Šéf ústecké ODS Libor Turek ČTK řekl, že oblastní sněm strany dal přednost v nominaci na kandidátku pro sněmovní volby podnikateli Jiřímu Drbalovi. Holečkova podpora byla menší. „Pokud si správně pamatuju, tak poslance Holečka podpořilo asi 10 delegátů, pana Drbala 45," řekl ČTK Turek. Spory uvnitř ODS podle něj nebyly nikterak výrazné. "Neříkám, že jsme byli úplní kamarádi, ale spory byly normální. To vždycky tak je, že se lidé kočkují," doplnil Turek.
Související
Primátorka Vaňková po volbách nebude pokračovat. Musela na několik operací
Pavel Novotný je zpátky v ODS. Označil se za ztraceného syna
ODS , Radim Holeček (ODS) , Ústecký kraj , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 2 hodinami
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 2 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 3 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 4 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 5 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 6 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 7 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 7 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 9 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
včera
Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky
včera
Rusku hrozí nová revoluce. A přijde už na podzim, varoval ve Státní dumě šéf komunistů
včera
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
včera
Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Slovensko a Maďarsko daly zelenou dalším protiruským sankcím, státy souhlasí s půjčkou 90 miliard eur Ukrajině
včera
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
Situace v Hormuzském průlivu se během dnešního dopoledne výrazně vyhrotila poté, co íránské Islámské revoluční gardy (IRGC) zahájily sérii útoků na nákladní lodě v této klíčové námořní oblasti. Britské středisko pro námořní obchodní operace (UKMTO), vedené britským královským námořnictvem, potvrdilo, že došlo k několika incidentům, při nichž byly zasaženy nejméně tři různé nákladní lodě.
Zdroj: Libor Novák