Praha - TOP 09 považuje neúčast poslanců hnutí ANO na hlasování o vydání předsedy hnutí Andreje Babiše a prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání za zbabělost.
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek neúčast vidí jako legitimní možnost, výsledek hlasování ho nepřekvapil. Podle ODS si Sněmovna mohla debaty dnešního dne ušetřit.
"Poslanci hnutí ANO skutečně nemístně protahovali debatu. To, že se kromě dvou zmíněných poslanců nakonec nezúčastnili hlasování, považuji za zbabělost, mohli svůj názor vyjádřit aktivním hlasováním," řekl novinářům poslanec Martin Plíšek (TOP 09).
Bělobrádka sice neúčast poslanců ANO na hlasování překvapila, vidí ji ale jako legitimní možnost, která na výsledek hlasování neměla vliv. Babiš s Faltýnkem se nyní podle něj mohou obhájit před orgány činnými v trestním řízení. Předseda lidovců zároveň vyloučil, že by KDU-ČSL mohla vstoupit do příští vlády s člověkem, který by byl trestně stíhaný.
Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury si Sněmovna mohla dnešní debaty ušetřit, kdyby Babiš i Faltýnek po policejní žádosti sami rezignovali na své poslanecké mandáty. Stanjura zdůraznil, že Sněmovna není vyšetřovatel ani soudce, i když před ní dnes podle něj vystoupila řada poslanců ANO, kteří se snažili hrát roli obhájců.
Související
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
top 09 , hnutí ANO , Andrej Babiš , Jaroslav Faltýnek (hnutí ANO) , Poslanecká sněmovna
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Trump lže, naznačuje Teherán. Diplomaté se na jednání s Američany nechystají
před 1 hodinou
Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let
před 2 hodinami
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
před 2 hodinami
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
před 3 hodinami
Tropické počasí se na několik dní vrací. Od čtvrtka se očekává změna
před 4 hodinami
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
před 4 hodinami
Kuba se opět ponořila do tmy. Problémy místních rozhodně nekončí
před 5 hodinami
Irsko se rozloučí s Glenem Hansardem. Pohřeb v katedrále bude zítra
před 6 hodinami
Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem
před 7 hodinami
Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů
včera
Ukrajina provedla další útok na logistické centrum největšího ruského prodejce Wildberries
včera
Britské zemědělství je kvůli počasí v hluboké krizi. Bude chybět jídlo, varují farmáři
včera
Trump opět blafoval? Tvrdí, že údery odvolal kvůli prosbám Teheránu o dohodu, podle Íránu je to lež
včera
ISW: Rusko veřejnosti lže. Za minimální posun na frontě platí enormními lidskými ztrátami
včera
Lesní požáry zasáhly i Řecko. Při hašení se srazily dvě helikoptéry
včera
Detaily výbuchu v Moskvě: Bombu do restaurace přinesla žena, mezi mrtvými je jeden z hostů
včera
Trump znepokojil svět. Kvůli válce s Íránem varuje před návratem Velké hospodářské krize
včera
Právo na opravu je tady. Rozbité spotřebiče už nemusíte vyhazovat, výrobci je musí opravit
včera
Ukrajina sestřelila od začátku války téměř půl milionu ruských raket a dronů
včera
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
Zatímco Demokratická republika Kongo čelí masivnímu šíření zákeřného viru ebola, sousední Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy. V některých oblastech si současná epidemie vyžádala již přes patnáct set obětí a tamní úřady přiznávají, že se situace vymyká kontrole. Naproti tomu ugandské zdravotnictví zaznamenalo pouze dvě desítky nakažených a po propuštění posledního pacienta z nemocnice země oznámila, že je nákaza pod kontrolou.
Zdroj: Libor Novák