Praha - ODS dnes v Praze ukončila kampaň před sněmovními volbami. Předseda strany Petr Fiala vyzval občany, aby šli k volbám a podpořili ODS, která podle něj může zastavit populisty a komunisty. Proti ANO se v závěrečném apelu na voliče vymezil šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.
"Vyzývám občany České republiky, aby šli volit, aby volili rozvážně a aby svůj osud nenechali na náhodě," řekl Fiala. Podle něj jde v současných volbách o hodně, mimo jiné o zamezení vlády jedné strany.
"Jde o to, zda se Česka zmocní jednobarevná vláda a třeba i nebezpečná ústavní většina, a ta potom uskuteční děsivé představy o zmenšení Parlamentu, o rušení normálních demokratických pravidel, tedy uskuteční svůj sen o státu jako soukromé firmě," poukázal na hnutí ANO a jeho předsedu Andreje Babiše. ODS je podle Fialy jediná strana, která takovému scénáři zabrání.
Dle Kalouseka byla jeho TOP 09 první, kdo jakoukoli spolupráci s ANO odmítl. Ve zveřejněném videu označil svou stranu za jediné pravicové proevropské uskupení v letošních volbách.
Kampaň dnes v Praze ukončily i další strany. Rušný dopravní uzel - prostranství u stanice metra Anděl na Smíchově - si pro oslovení dosud nerozhodnutých voličů vybrali pražští komunisté a hnutí ANO. Od stánku KSČM zněly melodie z filmu o manželce někdejšího argentinského prezidenta Evitě Perónové střídavě s proslovy představující program strany.
Stánek ANO fungoval už od rána, lidé si v něm mohli vzít knihu favorita hlasování Andreje Babiše "O čem sním, když náhodou spím" a také perník zabalený do obalu se stranickým logem a jablko.
Související
ANO by bez d´Hondtovy metody mělo v roce 2017 o 15 křesel méně
ODS hrozí pokuta za předvolební kampaň v roce 2017
volby 2017 , ODS , top 09 , Petr Fiala (ODS) , Miroslav Kalousek , Andrej Babiš , hnutí ANO , KSČM , Praha
Aktuálně se děje
včera
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
včera
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
včera
Vracím České televizi peníze, přiznal novinář Moravec
včera
Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému
včera
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
včera
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
včera
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
včera
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
včera
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
včera
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
včera
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
včera
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
včera
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
včera
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
včera
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
včera
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
včera
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
včera
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
2. května 2026 21:57
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
2. května 2026 21:04
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.
Zdroj: David Holub