Volby do Poslanecké sněmovny s přehledem vyhrálo hnutí ANO, které získalo zhruba třetinu hlasů všech oprávněných voličů. Pokud bychom ale měli vybrat jednu osobu, která se zapsala veřejnosti do paměti, nebyl by to nový premiér Andrej Babiš, ale člen SPD a expert na kulturu Miloslav Rozner.
Po Roznerovi se po volbách slehla zem. Před nimi se ale nesmazatelně zapsal do paměti řady Čechů svými hláškami a zmatečným vystupováním. Jako příklad za všechny můžeme uvést předvolební debatu na České televizi, v níž vzniklo slovo "odbyrokritizovat".
To ale nebyla jediná perla večera. Rozner se tehdy zakoktával, nevěděl, jak odpovídat, a nakonec osočil jiné strany z toho, mají v programech věci, které tam ve skutečnosti vůbec nefigurovaly.
Další legendární hláškou Roznera se stalo spojení "vybrušovat - zabrušovat." "Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat a neřekl něco špatně," uvedl v odpovědi v debatě.
Jak známo, lidová tvořivost Čechů je nezměrná a už více než měsíc kolují internetem nejrůznější videa a fotomontáže, které si z poslance dělají legraci. Při tvorbě některých z nich ale ještě nikdo netušil, že se Rozner do Sněmovny opravdu dostane.
To se povedlo, a na jeho počet nedávno vznikla i webová stránka. Tento "Rozneromat" nacházející se na adrese ministrkultury.cz mapuje nejčastější hlášky novopečeného poslance.
Čekali jsme, že po volbách bude Rozner ve skvěle započaté kampani pokračovat a stane se mediálně viditelnějším, než předseda strany Tomio Okamura. To se ale nestalo a Rozner se z obrazovek stáhnul. Těžko říct, jestli ho k tomu dohnaly posměšky Čechů.
Související

ANO chce dát hlas téměř třetina voličů. Okamurova SPD přeskočila STAN

ANO oslovuje více než třetinu voličů, ukazuje nový průzkum. Stačilo by neuspělo
Poslanecká sněmovna , Miloslav Rozner (SPD)
Aktuálně se děje
včera

Trump posílá Waltze do OSN. Nahradí ho Rubio
včera

Ozzy Osbourne naposledy vystoupí s Black Sabbath. Strach o jeho zdraví sílí
včera

Už jim s Trumpem dochází trpělivost. McDonald’s a General Motors důrazně varují
včera

„Amerika nás nezajímá.“ Čínští vývozci si s Trumpem hlavu nelámou, zboží prodají jinde
včera

Otřes v Bílém domě: Mike Waltz končí
včera

Co říká ukrajinsko-americká dohoda o nerostech? Je hlavně symbolická, ale Trumpovi to stačí
včera

RECENZE: Vraždění upírů v rytmu černošské hudby. Hříšníci jsou eruptivním kino zážitkem
včera

Co se děje s počasím na Zemi? To, čeho se vědci obávali, se naplnilo
včera

Pardubice se po prohraném finále loučí s trenérem Hořavou. Klub s ním smlouvu neprodloužil
včera

Na hradecký hokejový klub padl opět stín dopingu. Pozitivní test měl útočník Chalupa
včera

Největší novodobý podvod? Musk nečekaně napadnul Pentagon
včera

Kamala Harris po třech měsících prolomila mlčení. Poprvé od voleb tvrdě zkritizovala Trumpa
včera

Evropa slaví, Trump si mne ruce. Podle Ruska dohoda o surovinách Kyjevu zlomí vaz
včera

Česko slaví 1. máj. Maláčová bojuje za vyšší platy, komunisté proti stíhačkám
včera

Televizní poplatky od dnešního dne rostou. Statisíce domácností je budou hradit nově
včera

Je digitální život správná cesta? "Naprostý chaos" po blackoutu rezonuje lidmi po celém světě
včera

USA a Ukrajina podepsaly dohodu o strategických nerostných surovinách
včera

Prvomájová předpověď počasí. Oproti středě se oteplí
30. dubna 2025 21:59

Obchody i doprava. Květnové svátky mají vliv na více oblastí
30. dubna 2025 21:11
Češi od zítra platí vyšší koncesionářské poplatky. Rozšiřuje se i okruh poplatníků
Zítra začíná květen, který letos bude okamžikem jedné velké změny. Po letech se totiž zvýší výše televizního poplatku. To ale není všechno. Zásadně se totiž upravuje i to, na koho se vztahuje povinnost poplatek platit.
Zdroj: Jan Hrabě