Praha - Nedávno jsme psali o anketě, kterou exministryně školství Kateřina Valachová spustila na svém Facebooku. Tématem bylo umísťování dvouletých dětí do mateřských škol. Pod anketou se rozjela velmi živá diskuse a Valachová se jí teď věnuje i ve svém blogu na iDnes.cz.
Bývalá ministryně píše, že se podněty od občanů zabývá. „Velmi pečlivě ji (diskusi) pročítám, zvláště nesporně poučené a relevantní připomínky učitelek a ředitelek z mateřských škol, které se týkají podmínek zajištění změny. Velmi dobře jim rozumím. A také přesně vnímám, že některé kotrmelce ze strany státu v posledních měsících podobné podezření jenom posilují.“ uvádí Valachová.
Zarazilo jí ale množství nenávistných komentářů, které se ve vláknu v hojném počtu objevily. „Co mne ale v těch facebookových vláknech rozhořčilo, to je výskyt téměř nenávistných komentářů o matkách, které dávají do školek trochu mladší děti. Je mi úzko z prohlášení „tak si je neměly dělat, když na to nemají prachy“ nebo „nasekaly si fakany a já to mám platit z daní“. A to ještě používám „soft“ verze." zlobí se sociální demokratka.
Ta si také myslí, že neúcta k matce a mateřství je širší celospolečenský problém. „Ani se mi ty ošklivosti nechce rozebírat. Naštěstí jsou i v té ostré a mnohdy vyhrocené diskusi spíše „tu a tam“, není jich nějaké nekonečné množství. Přesto si říkám, proč se vlastně tolik divíme tomu, že porodnost v naší zemi je hluboko pod prostou reprodukcí, když takovýto názor nejen není důvodem odsouzení, ale ještě získá spoustu „lajků“ těch, kdo se stydí to napsat přímo, ale tak trochu poťouchle to „poloanonymně“ podpoří?" uzavírá exministryně.
Související
Úprava jihomoravské kandidátky ČSSD je reakcí na průzkum, tvrdí Valachová
Valachová kritizuje účast ČSSD ve vládě s ANO
Kateřina Valachová , Školství , Facebook , politika , Česká republika
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
před 1 hodinou
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
před 1 hodinou
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
před 3 hodinami
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
První z dvojice květnových svátků, tedy Svátek práce, je letos minulostí. Obchody během úvodního květnového dne fungovaly bez jakýchkoliv omezení, což ale nebude platit příští pátek.
Zdroj: Jan Hrabě