Schillerová to už vážně přehnala? Chtěla Čechy nalákat na hru Účtenkovky, takové reakce ale asi nečekala

Ministryně financí Alena Schillerová na svém twitteru láká lidi, aby hráli Účtenkovku. Tvrdí jim, že mají velkou šanci vyhrát Jenže Češi se ji na sociálních doslova vysmáli. Řada z nich poukazuje, že její výpočty nedávají smysl a že kdyby se lidé místo registrování účtenek věnovali práci, vydělali by na tom mnohem více.

Ministryně financí láká na sociálních sítích Čechy, aby se zapojili do Účtenkovky. „Pravděpodobnost výhry v Účtenkovce: Soutěžící, který za měsíc zaregistruje průměrný počet účtenek, tedy 40, má pravděpodobnost výhry zhruba 1:15. Nezapomněli jste v obchodě milion?“

Na její slova obratem zareagoval falešný profil jejího stranického kolegy Jaroslava Faltýnka. „Aleno, my ztrácíme Prahu a ty hraješ účtenkovku. Jsi normální?“ podivuje se falešný Faltýnek.

Její slova nenadchla ani většinu diskutujících. Podle některých je Účtenkovka jen ztráta času. „Zájem o loterii klesá (fakt). Pravděpodobnost výhry 1M v srpnu (při 40 účtenkách): 1 : 3920010 (fakt). Jeden hráč zvládl zaregistrovat 5950 účtenek za měsíc (květen) - to už je horší jak závislost na automatech (při 1,5 minutě na účtenku to dělá 148 hodin - 18,5 pracovního dne),“ vypočítával jeden z diskutujících.

Myslíme si, že pravděpodobnost zajímavé výhry je zhruba stejná jako pravděpodobnost srážky s asteroidem. Nenechali jste na ministerstvu rozum?

— investportal (@investportalcz) 8. října 2018

„Asi takhle. 15 měsíců po 40 účtenkách je cca 20 hodin práce. S pravděpodobností 1999:2000 vyhraju stovku. Za 20 hodin práce můžu mít 2000 čistého, tj 200 sloupců ve Sportce, tj. cca 6 pátých = 600 Kč. Účtenkovka je jen zoufalej pokus zalíbit se pitomcům,“ přidal se další z Čechů. „A to jste hodně levnej. 20 hodin, to je 2.5 pracovního dne nebo týden půl-úvazku,“ přidal se další.

Další poukázali na to, že výpočty Schillerové nějak nedávají smysl. „Česko má asi 10 miliónů občanů, kromě dětí každý něco nakupuje, vyhrát podle Vás může každý patnáctý, takže máte připraveno asi 660.000 výher, počítám správně? A to platí kdo?“ zajímalo dalšího z uživatelů.

„Mohu se zeptat, jakým výpočtem jste k tomuto číslu došla? Jen tak pro info...“ požádal Schillerovou jeden z diskutujících. „Je právnička, ty matematiku nemají,“ vysmál se ministryni další z Čechů.

„Není to číslo trochu jiné? Při šanci 1:15 mi to vychází na 1 mil účtenek, ale udáváte jich tam 15× více. Šance na výhru tak je 1:600,“ vypočítával další. Podle stránek Účtenkovky proběhlo poslední (už jedenácté slosování) v sobotu 15 září. Zapojilo se do něj 357 tisíc aktivních soutěžících, kteří zaregistrovali celkem 15 680 396 účtenek. Pomocí generátoru náhodných čísel bylo vylosováno 21 025 jedinečných BKP kódů – tedy výherců. Drtivá většina z nich vyhrála 100 korun (20 tisíc výherců). Tisíc vylosovaných dostalo 1000 korun.

Dalším se nelíbí, že provoz Účtenkovky platí ministerstvo financí z kapes všech Čechů. „Z našich daní podporovat šmirovací aplikace Agrofertu? Ne dík.. naopak by to chtělo nezávislý audit (zahraniční), kdo má přístup k datům a zda to neslouží k získání výhod na trhu jistým podnikatelům,“ navrhuje jeden z Čechů.

Další poukazuje, že Účtenkovka je hazard jako každý jiný. „Kvůli vám si už ze zásady účtenky neberu, nechci riskovat, že propadnu hazardu. BTW je na účtenkách kromě FIKu také varování Ministerstva financí před nebezpečím vzniku závislosti, jak je tomu u propagace jiných hazardných her?“ zajímá Čechy.

Související

Placení, tržby, ilustrační foto

Slovensko po téměř osmi letech ruší účtenkovou loterii

Slovensko po téměř osmi letech ruší účtenkovou loterii, kterou zavedlo jako jedno z opatření na potírání daňových úniků. Oznámil to dnes ejí provozovatel, národní loterijní firma Tipos. Ministr financí Eduard Heger uvedl, že stát má lepší nástroje na odhalování daňových úniků při evidenci tržeb. V Česku podobná loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) skončila loni.

Více souvisejících

Účtenkovka Účtenky Alena Schillerová Twitter

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 7 minutami

před 17 minutami

před 35 minutami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy