Jaké dezinformace přidá Vondráček příště? Předseda Sněmovny to schytal nejen od Kalouska

Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) doporučil na sociálních sítích rozhovor se spisovatelem historické literatury Vlastimilem Vondruškou. Za sdílení kontroverzních názorů Vondrušky, k nimž se Vondráček přihlásil sklidil tvrdou kritiku.

„Názory spisovatele Vlastimila Vondrušky na aktuální dění souzní s tím, co si myslím já. Pokud si během dne najdete volnou chvilku, tenhle rozhovor určitě stojí za přečtení,“ napsal na svém twitterovém účtu Radek Vondřáček s odkazem na rozhovor se spisovatelem.

Vondruška se dlouhodobě vyjadřuje k politickému dění zejména prostřednictvím nejrůznějších historických paralel, s nimiž pracuje podle svého uvážení.

V rozhovoru opět mluvil o tom, co si obyčejný člověk myslí. Pokud však vyrazí na demonstrace, již se nejedná o obyčejného člověka, ale havlistického aktivistu. Uvedl k odkazu vůdce protikomunistické opozice a dodnes mezinárodně uznávaného prvního československého i českého prezidenta.

Předseda Sněmovny si však za příklon ke kontroverznímu spisovateli vysloužil řadu kritických reakcí.

„Zítra budete sdílet Aeronet?“ napsal například známý popularizátor historie Jiří Padevět.

Zítra budete sdílet Aeronet?

— Jiří Padevět (@padevetjiri) June 19, 2019

Kritiky se dočkal i rozhovor s Vondruškou. „To je velmi oblíbený názor v řadě kruhů. Vondruška se ohání ochranou demokracie po pádu komunismu a jedním dechem omezuje demokracii jen na akt voleb,“ napsal uznávaný zahraniční reportér Jakub Szántó.

Parlamentní listy, pane předsedo, ve vší úctě otevírat nebudu.

— Jakub Szanto (@JakubSzanto) June 19, 2019

Twittu se vysmál i opoziční poslanec Miroslav Kalousek (Top 09), který je na sociálních sítích velmi aktivní. „Pan Vlastimil Vondruška je stejně tak veliký spisovatel, jako Vy jste respektovaný předseda PS PČR, pane @vondraczech. Užijte si to spolu, pamatuji i horší časy…,“ okomentoval Kalousek na Twitteru.

Pan Vlastimil Vondruška je stejně tak veliký spisovatel, jako Vy jste respektovaný předseda PS PČR, pane @vondraczech. Užijte si to spolu, pamatuji i horší časy.... https://t.co/lh9EX5RJeu

— Miroslav Kalousek (@kalousekm) June 19, 2019

Vlastimil Vondruška patří k nejprodávanějším autorům historických románů, zároveň však eseje, které publikuje nejčastěji v MF Dnes, byly označeny odbornými historiky za ideologické a manipulující s historickými fakty.

Související

Na Václavském náměstí se sešly desetitisíce lidí

Bujará fantazie českého historika? Vondruška demonstrantům počítá nohy

Komentář Radima Červenky - Populární spisovatel historických románu Vlastimil Vondruška rovněž rád prezentuje své názory na politické a společenské dění, které s oblibou srovnává s historickými událostmi. Tentokrát se pustil do protivládních demonstrací a popustil uzdu své fantazii, kdy srovnal události s rekordním množstvím historických událostí.

Více souvisejících

Vlastimil Vondruška (spisovatel) Radek Vondráček (ANO) Miroslav Kalousek Jiří Padevět Jakub Szántó (novinář)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin

Rusko stanovilo podmínky, za jakých obnoví jadernou smlouvu s USA

Rusko, které v únoru zákonem pozastavilo účast na smlouvě Nový START omezující počet jaderných zbraní, je ochotno se k ní vrátit, pokud Washington opustí svůj "nepřátelský postoj."  Dohodu Rusko uzavřelo s USA v roce 2010, Vladimir Putin ale letos podepsal zákon o jejím pozastavení.

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se sešel s Fialou a Babišem. Řešili očekávaný summit NATO

Prezident Petr Pavel tvrdí, že zaznamenal názor, že vláda buď některé věci nekomunikuje dostatečně, nebo, že nejsou vyslyšeny argumenty opozice. Uvedl to po jednání s Petrem Fialou a Andrejem Babišem, na němž řešili nadcházející summit NATO ve Vilniusu a bezpečnostní dohodu se Spojenými státy.

včera

včera

včera

včera

Přelomový vynález dnes slaví svůj den. Jízdní kolo je s námi už stovky let

Od roku 2018 je třetí červnový den Světovým dnem jízdního kola. Má mimo jiné zvýšit popularitu cyklistiky a jízdního kola coby ekologického dopravního prostředku, který může i díky cenové dostupnosti využívat většina lidí na celém světě. Jízdní kolo patří mezi přelomové vynálezy s dlouhou historií, jezdí se na něm již déle než 200 let! 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy