Praha - Ministerstvu průmyslu a obchodu nyní vládne Martin Kuba (ODS), který je považován za kmotra nebo minimálně dosazeného kmotry. On sám to odmítá. V rozhovoru pro Aktuálně.cz ale připustil, že je označován za "prodlouženou ruku" těchto mužů ze zákulisí politiky.
Kuba byl jedním z kandidátů, který nakonec křeslo po Martinu Kocourkovi (ODS) získal, ale rozvířil tím vody zdejší politické scény. Jeho stranický kolega Michal Doktor po jeho jmenování prohlásil: "Považuji rozhodnutí Petra Nečase za osudově špatné."Kubu prohlásil za "dotek medúzy" a z Občanské demokratické strany demonstrativně odešel. I média poukazují na Kubův vztah s jihočeskými zákulisními hráči z ODS, kteří ho údajně na post dosadili. Novopečený ministr nyní tvrdí, že se označení "kmotr" bude zbavovat ještě dlouho a obtížně. Blízkost s kmotry však odmítá."Byl jsem spíš vždycky označován jako prodloužená ruka. Já bych si nikdy asi na pozici kmotra netroufal aspirovat. Ono je ale složité zbavovat se něčeho, co o vás napíší média," postěžoval si pro Aktuálně.cz.Přitom jako o kmotrovi (nebo spíš jako o člověku, který tahá za zákulisní nitky) se o něm loni vyjádřil i další politik, Martin Říman. To ovšem Kuba považuje za běžné politické řeči, které nic neznamenají a jsou dávno zapomenuté. Podle jeho slov si to sám Říman už vůbec nepamatuje.Aktuálně.cz tvrdí, že podle jejich zdroje se na Hluboké před 14 dny konalo setkání těchto "hráčů", kteří řešili, kdo zaujme post po Kocourkovi. Kuba popírá, že by o něčem takovém věděl. A dementuje i informaci, že by se v té době vyskytoval v restauraci Hubert, v níž "úřaduje" další známý kmotr - Pavel Dlouhý. O něm se říká, že řídí vše, co se v jihočeské ODS děje."Jsem přesvědčen, že se mediálně přeceňuje vliv "zákulisních hráčů"," dodal v rozhovoru.
Související
„Poprvé pořádně.“ Kuba oficiálně představil hnutí Naše Česko
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Trump se nechal vyobrazit jako Ježíš. Teď tvrdí, že to bylo jinak
před 52 minutami
Životní minimum se zatím nezvyšuje, rozhodla Babišova vláda
před 1 hodinou
Ve StarDance bude i úplný nováček. Lidé ho mohou znát z muzikálů
před 2 hodinami
Papež Lev se Trumpem rozhodit nenechal. Na jeho poslední kritiku zareagoval chladně
před 3 hodinami
Zrušení veta na půjčku Ukrajině nebude zadarmo? Magyar poprvé jednal s představiteli EU
před 4 hodinami
Pohonné hmoty budou levnější. Vláda na zítřek snížila strop
před 5 hodinami
Paradox války v Íránu: Krize přinesla astronomické zisky pro největší ropné společnosti na světě
před 6 hodinami
Americká zahraniční politika se stává noční můrou. Světoví lídři mění strategii, opouští od podlézání Trumpovi
před 6 hodinami
Generální tajemník NATO Mark Rutte přijede na oficiální návštěvu České republiky
před 7 hodinami
EU se připravuje na novou éru bez Orbána. Zcela se ho ale prozatím nezbaví
před 8 hodinami
Trump Orbána po prohraných volbách už nepovažuje za přítele
před 9 hodinami
Trump přitvrdil v kritice proti papeži i NATO
před 10 hodinami
Telička: Macinka je pubertální hulvát, ze Zůny a SPD udělal pitomce
před 10 hodinami
Macinka zveřejnil „zakázaný“ rozhovor s Pavlem. Že jej nevydalo ministerstvo prý není cenzura
před 12 hodinami
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
včera
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
včera
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
včera
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno včera
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
Britský král Karel III. se připravuje na blížící se návštěvu Spojených států amerických, kde se specifická skupina lidí chystá na jeho přítomnost. Jde o přeživší obětí finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina.
Zdroj: Lucie Podzimková