Praha - Rozhodnutí vedení Věcí veřejných, že ministři za tuto stranu opustí vládu, je jen dalším zoufalým činem této partaje politického handlu, uvedl v úterý pro Mediafax šéf NS-LEV 21 Jiří Paroubek. Nyní je ten správný čas vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, dodal.
Paroubek považuje odchod ministrů VV z Nečasova kabinetu za zoufalý čin obzvláště ve chvíli, kdy je na stole další, asi již 351. ultimátum, kterým se Věci veřejné snaží zvýšit svou dnes již nulovou hodnotu. "Občané zřejmě už tuší, že prakticky nekonečná vládní krize opět dopadne jako vždy. Nečasova vláda bude pokračovat. A to ať už za faktické účasti ministrů za Věci veřejné, nebo bez nich," dodal Paroubek.Nyní je správný čas podle jeho slov opět vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. "Ať Věci veřejné ukážou, jak to doopravdy myslí. Věřím, že ČSSD nyní nezaspí," uvedl dále.Povaha věci se nemění, jen se bude prohlubovat společenská nedůvěra v politiku a naše země bude dál nekoncepčně plout prostorem jako pověstný bludný Holanďan. To je přínos bojovníků proti dinosaurům. Ale já jsem to říkal, dodal Paroubek na závěr.Grémium Věcí veřejných vyzvalo v úterý své ministry, aby podali demisi k 1. květnu, pokud premiér Petr Nečas (ODS) nesplní do 26. dubna podmínky. Strana své setrvání ve vládě podmiňuje například revizi koaliční smlouvy. Pokud premiér na podmínky přistoupí, pak je strana ochotna v koalici s TOP 09 a ODS zůstat.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
před 1 hodinou
Oznámení nových Trumpových cel zahýbalo Evropou. Od lídrů přišla rázná reakce
před 2 hodinami
Vypíná internet, zavádí příměří. Jak se Rusko chystá na oslavy Dne vítězství?
před 2 hodinami
Projekt Svoboda očima expertů: Pochybují, že USA mají dostatek kapacit
před 3 hodinami
Nebezpečné počasí v Česku. Kromě požárů hrozí i bouřky, mohou být silné
před 3 hodinami
Rusko zřejmě kvůli oslavám Dne vítězství vypnulo v Moskvě a Petrohradu internet
před 4 hodinami
Ještě jsme ani nezačali, varuje Írán USA. Trump hrozí vymazáním z povrchu zemského
před 5 hodinami
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
před 5 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Trump zmínil palbu na lodě, Írán reaguje
před 6 hodinami
Hasiči dostali požár v Českém Švýcarsku pod kontrolu. Zásah pokračuje
před 7 hodinami
Předpověď počasí: Co přinese další prodloužený víkend?
včera
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
včera
Moskva je před oslavami Dne vítězství každou noc pod ukrajinským útokem
včera
Kdo otrávil dětskou výživu? Podezřelým je rodák ze Slovenska, mohlo jít o osobní mstu
včera
CNN: Putin čelí rostoucí paranoie. Chorobně se bojí atentátu
včera
Tři mrtví, další mohou následovat. Co jsou hantaviry, které ohrožují cestující na výletní lodi?
včera
Carney: Evropa se nepodrobí brutálnímu světu, stane se základnou pro obnovu mezinárodního řádu
včera
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
včera
Policie obvinila exministra Pavla Blažka v bitcoinové kauze
včera
Vláda schválila obnovení povinného EET. Vrací také školkovné
Po téměř sedmi letech se do českého podnikatelského prostředí vrací povinná elektronická evidence tržeb. Současná vládní koalice hnutí ANO, SPD a Motoristů na svém pondělním zasedání schválila projekt pracovně nazvaný „EET 2.0“, který by měl začít fungovat od ledna příštího roku. Návrh nyní míří k posouzení do Poslanecké sněmovny.
Zdroj: Libor Novák