Piráti: Jsme druhá nejsilnější strana v zemi. Zatím na internetu

Praha – Náš program není o legálním stahování filmů, ale o ochraně internetových uživatelů a jejich soukromí. Takto popisuje cíle České pirátské strany její šéf Ivan Bartoš v rozhovoru pro Týden.cz.

Silně se ohradil proti nařčení, že pirátům jde o bezplatné stahování filmů a hudby. „To je mediální manipulace, že usilujeme o legální stahování filmů. Problematika je postavená úplně jinak: nahrávací průmysl chce řešit svou situaci a vyžaduje kontrolu uživatelů internetu. Proti tomu vystupujeme,“ říká pro Týden.cz Bartoš. Dodává, že program ČPS obsahuje například i návrhy pro boj s korupcí z pera kandidáta na senátora Libora Michálka. Ten kandiduje s podporou pirátů, zelených a lidovců.Volební kampaň pirátské strany bude levná a zaměřená na vysvětlování. Využijí plakáty, setkání s občany a hlavně internet. „Na Facebooku jsme druhou nejsilnější stranou se třiceti tisíci příznivců. My lidi nepotřebujeme ukecávat billboardy a párky zadarmo. Naši cílovou skupinu dokážeme oslovit naším způsobem,“ vysvětluje Bartoš pro Týden.cz.Česká pirátská strana má velké sebevědomí nejen z obrovské popularity mezi internetovou komunitou. Radost ji dělají i úspěchy pirátských stran jinde v Evropě. Například v Německu je to třetí nejpopulárnější strana.Kdyby se dostala ČPS do sněmovny v Česku, rozhodně by podle slov předsedy Bartoše nešla do vlády. Důvodem je netransparentnost starých stran. „Ve sněmovně podle nás fungují strany starého typu, přičemž je jedno, ve kterém roce vznikly. S nimi do koalice opravdu nemůžeme. Do politiky chceme zapojit co největší množství lidí, zatímco současné koalice fungují na základě vnitřních netransparentních dohod, kterých se nechceme účastnit,“ popisuje pro server Bartoš.Česká pirátská strana má na facebooku skoro 31 tisíc příznivců. Na víkendovém sjezdu si strana zvolila staronového předsedu Ivana Bartoše. Místopředsedy delegáti sjezdu zvolili Jakuba Michálka, Lenku Matouškovou, Mikuláše Ferjenčíka a Marcela Kolaje.Strana je známá především svým odbojem proti smlouvě ACTA. Proti ní demonstrovali po celém světě tisíce lidí, kterým se nakonec povedlo ratifikaci smlouvy zastavit.Popularita pirátů postupně stoupá v celém západním světě a to i v Česku. Zatím se ale strana pohybuje pod hranicí zvolitelnosti, kterou je pět procent. V poslední době začínají piráti spolupracovat s lidovci a zelenými. Z této spolupráce profituje zmíněný Libor Michálek, který kandiduje do horní komory parlamentu.

Související

CZK

Investiční fondy? Pozor, některé přijdou od roku 2019 o nižší zdanění

Některé z investičních fondů od příštího roku přijdou o možnost výhodnějšího zdanění pětiprocentní sazbou daně z příjmů místo 19procentní sazby. Platit to bude pro fondy, v nichž by některá právnická osoba vlastnila více než desetiprocentní podíl. Změnu přináší novela zákona o daních z příjmů, která vstoupí v účinnost 1. ledna.
Libor Michálek

Hilšer vs. Michálek: Vzdát se kandidatury? Za bývalého prezidentského kandidáta se postavila řada známých tváří

Současný senátor za Prahu 2 Libor Michálek se tento týden na svém facebookovém profilu ohradil proti vyjádření Marka Hilšera. Ten v pondělním vysílání Radiožurnálu zpochybnil aktivní roli Michálka při podpoře jeho prezidentské kampaně. V důsledku toho Michálek zveřejnil mailovou komunikaci mezi ním a Hilšerem, aby dokázal, že se v jeho prezidentské kampani aktivně angažoval.

Více souvisejících

Libor Michálek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy