Útok na Nečase: Premiér, který nevidí křivdy!

Praha – Vít Bárta z Věcí veřejných se ostře pouští do předvolebních billboardů kandidátů za ODS. Nejprve se opřel do plakátu kandidátky na hejtmanku Libereckého kraje, která slibovala zkrácení dojezdu záchranky o pět minut. Teď přišel na řadu billboard současné místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové.

Za projev pokrytectví považuje Bárta Němcovou hlásanou větu: Sociální dávky potřebným. Ne těm, kdo je zneužívají. „Proboha, předseda ODS Nečas je už přes dva a čtvrt roku premiérem. Pokud chtěla ODS něco udělat s příživníky a s plýtváním sociálních dávek, měl předseda vlády přitlačit na ministra sociálních věcí Drábka a zle mu za nečinnost vyčinit. To jsme ale z úst Nečase nikdy neslyšeli,“ popisuje své dopálení Bárta. Ministr Drábek zavádí jen problematické počítačové systémy, které přidělávají více starostí, než že by byly k užitku. Bárta za Nečasovo mlčení v této věci dále kritizuje.

„To, co si můžeme nyní číst z předvolebních plakátů ODS je jen čiré plácání a touha zalíbit se voličům. Reálná snaha s problémem něco udělat tu však není. To si tam rovnou ODS může napsat: „Budeme bojovat s korupcí.“ Pěkné a líbivé motto, že? Ale volič by měl především vědět, že to byl poslanec ODS Marek Benda, který shodil novelu trestního zákoníku, a svázal tím ruce policii, že to je ODS, která se bojí majetkových přiznání jak čert kříže, jelikož by se ukázalo, kdo a jak nabyl majetek,“ dodává.

Související

Více souvisejících

volby

Aktuálně se děje

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Karel Čapek a Olga Scheinpflugová s příbuznými a přáteli na Strži v roce 1935

Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin

Pěkné známky na vysvědčení, to znamená pro dítě úspěch. Že však chabé vysvědčení nemusí značit neúspěch v dospělém životě, o tom svědčí řada osobností, které se i se špatnými známkami zapsaly do dějin. A mnohdy měly ty nejhorší známky právě z předmětů, ve kterých později vynikaly.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Letní počasí

Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní

Česko vstoupilo do víkendu, jenž může být nejteplejším v historii. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) drobně územně upravuje dřívější varování před velmi či dokonce extrémně vysokými víkendovými teplotami, které mohou dosáhnout až 41 stupňů. Na některých místech se zároveň prodlužuje časová platnost varování až do pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Hasiči

Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko

Policisté se takových případů obávali a s ohledem na předpověď počasí před nimi varovali. Přesto v pátek vyjížděly záchranné složky v Praze k případu, kdy v autě navzdory obrovskému horku zůstaly dvě děti. Nezletilí nakonec skončili v péči přivolaných záchranářů. 

před 8 hodinami

Letní noc

Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti

Současná vlna veder je nepříjemná i tím, že se výrazné ochlazení nedostavuje ani v nočních či ranních hodinách. Kromě absolutního teplotního rekordu by mohla být o víkendu zaznamenána i nejteplejší noc v tuzemské historii, naznačil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO

Premiér Andrej Babiš nepotvrdil, že by že ministerstvo zahraničí pod vedením Petra Macinky již oficiálně přihlásilo prezidenta Petra Pavla na nadcházející summit NATO v Ankaře. Předseda vlády na konferenci věnované dopadům sociálních sítí a online prostředí na dětskou populaci pouze uvedl, že předpokládá, že se tak stalo. Tento krok byl přitom časově velmi urgentní, neboť právě pátek představoval nejzazší možný termín pro registraci politických představitelů na toto alianční jednání.

včera

Ilustrační foto

Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii

Britský meteorologický úřad Met Office oznámil, že ve městě Cavendish v hrabství Suffolk byla dnes odpoledne předběžně naměřena teplota 37,1 stupně Celsia. Tímto údajem byl v krátké době opět překonán historický rekord pro nejteplejší červnový den ve Velké Británii. Dosavadní maximum přitom pocházelo teprve z předchozího dne, kdy v Merryfieldu v Somersetu teploměry ukázaly 36,7 stupně Celsia. Obě tyto hodnoty se výrazně, o více než jeden stupeň, zapsaly nad padesát let starý červnový rekord z roku 1976.

včera

Zemětřesení, ilustrační foto

Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl

Počet obětí ničivého dvojitého zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 589 a dalších 2 980 lidí utrpělo zranění. Úřadující venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová uvedla, že záchranné složky neúnavně pracují na vyproštění osob, které zůstávají uvězněny pod troskami. 

včera

Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo

V čínském hlavním městě narazilo v pátek odpoledne malé letadlo do nejvyšší budovy v Pekingu, mrakodrapu Citic Tower, který je známý také pod názvem Čína Zun. Incident v jedné z nejstřeženějších metropolí světa vyvolal paniku v centrální obchodní čtvrti, kde z výšky desítek pater začaly na ulice plné automobilů padat kusy trosek a částí letadla.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy