Praha - Místopředseda ODS Petr Nečas v pátek vystoupil na plénu sněmovny a skoro hodinu četl návrhy ČSSD a KSČM, které navrhl vyřadit. Nečas navrhl vyřadit necelých 30 zákonů.
"Navrhovaný program mi přijde velmi ambiciózní a navrhuji racionalizaci pořadu schůze," prohlásil Petr Nečas a začal s výčtem zákonů, které by chtěl z pořadu schůze vyřadit. Mezi zákony, které se ODS nelíbí, je například návrh KSČM na udělování půjček mladým manželům, opětovné vyplácení prvních tří dnů v nemoci nebo vyplácení 13. důchodů.
Nečas hovořil na plénu sněmovny tak dlouho, že se již na další poslance nedostalo. Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka pak vyzval ODS, aby nepoužívala obstrukce jako způsob politického boje. "To, co zde předvedl poslanec Nečas, ostatním upřelo právo přednést své návrhy," uvedl Sobotka s tím, ať ODS volí takové metody, které neomezí ostatní strany.
Sobotka rovněž uvedl, že každá takto nesmyslně ztracená hodina, bude nahrazena dalším dnem, kdy bude jednání Poslanecké sněmovny prodlouženo po 19 hodině.
Předseda poslaneckého klubu KSČM doporučil Petru Nečasovi, aby si nechal narůst vousy. "Pro délku jeho projevu se mu totiž začíná přezdívat Fidel (Castro)," uvedl Kováčik. Připomněl rovněž, že podobný způsob jednání v devadesátých letech volila jedna ultrapravicová strana (republikáni), ale na rozdíl od ODS se k tomuto způsobu jednání vždy přiznala.
Související
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
ANO by suverénně vyhrálo sněmovní volby. Motoristé nadále balancují na hraně
Aktuálně se děje
včera
Extrémní počasí dál svírá Evropu. Nový absolutní rekord hlásí i Slovensko
včera
Soud v USA zablokoval kontroverzní pokus Trumpa omezit udělování občanství dětem cizinců
včera
Nejvyšší soud USA zakázal transgender sportovkyním účast v dívčích a ženských sportovních kategoriích
včera
Soukromé registry nestačí, za ignorování hrozí pokuty. Centrální evidence psů startuje, co o ní potřebujete vědět?
včera
Ostudné vystoupení Klempíře a Macinky už kritizují i vládní ministři
včera
Připojení k EU za cenu jedné kávy. Už je jasno, který další stát rozšíří sedmadvacítku
včera
Běžní Rusové poprvé tvrdě pociťují dopady války. Experti mají jasno, jestli Putin něco změní
včera
Konec předraženého námořnictva. Británie chystá obří transformaci armády, inspirovala se Ukrajinou
včera
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
včera
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
včera
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno včera
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
včera
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
včera
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
včera
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
včera
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
včera
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
29. června 2026 21:01
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
29. června 2026 19:44
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno 29. června 2026 19:15
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
Způsob, jakým se vláda staví k účasti prezidenta na nadcházejícím summitu NATO v Turecku, je podle Petra Pavla v rozporu s rozhodnutím Ústavního soudu. Hlava státu zdůraznila, že soud uložil kabinetu nejen povinnost zřídit potřebnou akreditaci, ale také se zdržet jakéhokoli jednání, které by účast prezidenta a jeho doprovodu bránilo nebo ji ztěžovalo.
Zdroj: Libor Novák