Brno - Protikorupční policie podle serveru iDnes.cz zadržela dalšího muže v souvislosti s kauzou starosty městské části Brno-Žabovřesky Aleše Kvapila (ODS). Zadrženým je údajně Radovan Novotný, někdejší tajemník úřadu městské části Brno-střed a vlivný člen brněnské ODS.
Server iDnes o tom informoval s odkazem na dva nejmenované zdroje z řad brněnských občanských demokratů. Brněnské krajské státní zastupitelství ale o případu zatím neinformuje a na dotaz agentury Mediafax, zda je druhým zadrženým právě Novotný, odpovědělo vyhýbavě. "Nebudeme to potvrzovat ani vyvracet. S největší pravděpodobností zveřejníme aktuální informace v sobotu, do té doby je na případ uvaleno informační embargo," odpověděl Hynek Olma, tiskový mluvčí zastupitelství.
Brněnský městský soud by měl rozhodnout o tom, jestli oba muži půjdou do vazby. V pátek odpoledne ještě rozhodnuto nebylo, důvěryhodný zdroj zatím nepotvrdil ani to, zda už byl obvinění Aleš Kvapil obviněn.
Kvapila zadržela protikorupční policie ve čtvrtek na radnici v centru Brna kvůli podezření, že požadoval úplatek od stavební firmy. Novotný byl podle České televize zadržen také ve čtvrtek. ČT uvedla i pravděpodobný sled událostí. Novotný byl zřejmě zatčen ještě před Kvapilem. Detektivové z protikorupčního oddělení ho měli zadržet, když opouštěl byt, kde mu údajně předtím developer předával jako zálohu kufřík s jedním milionem korun.
Radovan Novotný vedl úřad centrální brněnské městské části do loňského roku, pak místo tajemníka opustil kvůli sporům okolo smluv na výstavbu polyfunkčního domu Wilson na brněnském náměstí Míru.
Zatčení obou mužů je spojováno s výstavbou dalšího multifunkčního objektu - futuristické budovy s hotelem Sono Centrum, která má vyrůst v proluce v ulici Veveří. Kvapil s Novotným měli po developerovi požadovat úplatek.
Související
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
ODS , Korupce , Aleš Kvapil
Aktuálně se děje
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
včera
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
včera
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
včera
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
včera
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
včera
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
včera
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
21. června 2026 19:56
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
21. června 2026 18:37
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
21. června 2026 17:18
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák