Praha - Ministr pro místní rozvoj František Lukl by mohl stanout na kandidátce Strany práv občanů Zemanovci. Tuto možnost nevyloučil v rozhovoru pro Novinky.cz. Zároveň poukázal minimálně na jednu programovou shodu s touto stranou.
Lukl je dosud starostou Kyjova. Jako takový prosazuju přímou volbu starostů. Má k tomu ale podmínku. "Je nutnou udělat hloubkovou revizi jeho kompetencí, aby se nestal pouze loutkou v té dané obci. Pokud by to bylo tak jak na Slovensku, tak by nebyl ani součástí zastupitelstva, byl by jen jakýsi neformální člen. A pouze by prosazoval vůli zastupitelstva. S tím se nedokážu ztotožnit," vysvětlil v rozhovoru pro Novinky.cz. Právě přímou volbu starostů prosazuje i SPOZ.
Programová shoda s touto stranou bude ale asi mnohem větší. Lukl totiž nevyloučil možnou kandidaturu za tuto stranu v předčasných volbách. Nad případnou nabídkou by prý velmi vážně uvažoval.
Nebude prvním ministrem, který by za tuto stranu kandidoval. Ministr vnitra Pecina již avizoval, že případnou nabídku přijme. A k tomu pravděpodobně dojde, jelikož šéf SPOZ Štengl oznámil, že chce oslovit všechny členy vlády s nabídkou kandidatury.
Předem tuto nabídku odmítl ministr financí Fischer, ministryně spravedlnosti Benešová i ministr zahraničních věcí Kohout. Benešová chce kandidovat za ČSSD, kde má přerušené členství, oba pánové pak odmítli kandidovat za kohokoli.
Související
Babiš potvrdil, že úvahy o zrušení jednoho z ministerstev se nenaplní
Změny ve vládě: Pavel přijal Síkelovu demisi, zítra jmenuje nové ministry
Ministerstvo pro místní rozvoj , SPOZ , Volby 2013
Aktuálně se děje
včera
Na kancelář Ivana Bartoše zaútočil sekerou neznámý útočník
včera
Íránci režim kritizují za neschopnost ochránit obyvatelstvo. Celá situace se může změnit v krvavou lázeň, varuje Taterová
včera
Trump opět posunul hranice. Nová pravomoc agentů ICE děsí veřejnost, kdykoli mohou přijít ke komukoli domů
včera
K dosažení míru zbývá vyřešit zásadní bod. Proč je Donbas pro Rusko i Ukrajinu tak důležitý?
včera
Policie zadržela Číňana podezřelého ze špionáže. Měl sbírat informace k vydírání politiků
včera
Situace se zhoršuje. Proud vypadává na většině Ukrajiny, s kritickou situací se potýkají firmy i domácnosti
včera
Ve škole se střílí, nahlásil učitel policii. Chtěl vyzkoušet, jaká bude reakce
včera
Michal Strnad přepsal žebříček miliardářů. Stal se nejbohatším Čechem v historii
včera
K Íránu míří armáda amerických válečných lodí, oznámil Trump
včera
Miliony Ukrajinců čelí bezprostřední hrozbě umrznutí. Evropa obratem posílá stovky generátorů
včera
Jak uspokojit Trumpa? Stačila mu 70 let stará dohoda
včera
Ledovka způsobila hromadnou nehodu na D1. Záchranáři vyhlásili traumaplán
včera
"Odporné. Zvedá se mi z toho žaludek." Trump vyvolal v Británii výroky o Afghánistánu politickou bouři
včera
Pokrok v mírových rozhovorech závisí na tom, jestli ukrajinské síly opustí celý Donbas, prohlásil Peskov
včera
Kličko vyzval po posledních útocích obyvatele Kyjeva k evakuaci
včera
Nežijeme díky milosti USA, prohlásil v Davosu Carney. Trump se mu pomstil zrušením pozvání do Rady míru
včera
Historický zlom nastal. Éra spoléhání se na USA definitivně skončila, shodli se v tichosti evropští lídři
včera
Ledovka pokryla část Česka. Policie kvůli nehodám uzavřela dálnice
včera
Ve Spojených arabských emirátech se chystá historicky první trojstranné jednání o Ukrajině
včera