Praha - Strana zelených se spojila s romskou Stranou rovných příležitostí v boji o hlasy voličů v předčasných volbách. Zelení se tak chtějí prezentovat jako strana, která klade důraz na problematiku pomoci sociálně slabším.
Na jednání Republikové rady zelených byla stvrzena dohoda se Stranou rovných příležitostí. Jedná se o romskou partaj, jejímž cílem je ochrana romské menšiny a pomoc při začleňování této minority do společnosti.
"Jsme rádi, že mezi našimi romskými spolukandidáty můžeme uvítat takové osobnosti, jako je například David Tišer, český Rom, aktivista, pedagog, herec a režisér, který se mimo jiné podílí také na přípravách mezinárodního romského festivalu Khamoro," uvedla Svatava Štěrbová, starostka Kladrub a dnes schválená jednička na kandidátce Strany zelených v Plzeňském kraji.
Strana zelených se po odchodu křídla kolem Martina Bursíka začíná profilovat spíše jako středolevá strana. Bursík založil konkurenční LES. Ve volbách ale kandidovat nehodlá.
Poslední průzkumy dávají SZ alespoň teoretickou šanci na zvolení. Její preference se pohybují od 3 do 4 procent. V jednom průzkumu se dokonce přehoupla přes potřbných pět procent.
Související
Romové nesouhlasí se zproštěním Ukrajince v případu tragédie u brněnské přehrady
Policie řeší VIDEA nejen z Brna, Romové vykřikovali protiukrajinská hesla
Romové , Strana zelených , volby
Aktuálně se děje
před 11 minutami
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno před 39 minutami
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
před 2 hodinami
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
před 3 hodinami
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno před 4 hodinami
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
před 4 hodinami
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
před 5 hodinami
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
před 6 hodinami
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
před 7 hodinami
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
před 8 hodinami
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
před 9 hodinami
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
před 10 hodinami
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
před 11 hodinami
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
před 11 hodinami
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
před 12 hodinami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 13 hodinami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 15 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) uzavřela vyšetřování případu RP Invest a navrhla obžalobu jedné osoby pro podezření z podvodu. Dotyčný měl jiné lidi připravit o více než 700 milionů korun. Naletěly mu údajné osobnosti z politiky či sportu.
Zdroj: Jan Hrabě