Praha - Strana zelených vyrazila do ulic, kde své voliče hodlá svézt rikšou. Šlapat se rozhodl i Ondřej Liška, předseda strany. Zelení jsou přesvědčeni, že originální kampaň přiláká voliče.
Strana zelených (SZ) po úspěšném videoklipu s rapujícím předsedou přichází s další netradiční formou politické kampaně. V pondělí v 10 hodin jako řidič rikši ze Senovážného náměstí vyrazil sám předseda strany Ondřej Liška, se kterým si zájemci mohli osobně popovídat a svézt se třeba k nejbližší zastávce. Poté šlápli do pedálů i další kandidáti SZ. Zelenou rikšou se mohou zájemci svézt každý den až do čtvrtka v centru Prahy. Cestou budou moci voliči probrat veškeré své dotazy k programu SZ.
Tisíce dobrovolníků v celé ČR šlapaly v uplynulých měsících naplno. Osobním přístupem ke každému voliči kompenzovaly minimální rozpočet na kampaň, který má SZ zlomkový oproti ostatním stranám. „Jsme přesvědčeni, že není potřeba investovat miliony do billboardů a televizních spotů, a že lze předvolební kampaň vést i zajímavě a originálně. Do volebního týdne vjíždíme symbolicky na kole – jako levném a rychlém prostředku, pro nějž chceme v obcích a městech více prostoru," uvedl Ondřej Liška, předseda Strany zelených.
Videozáznam z jízdy najdete na http://www.youtube.com/watch?v=oK-RKZpZ_lM
Související
Vedení Zelených po debaklu ve volbách rezignovalo
Zelení budou pro volby do Evropského parlamentu jednat s ČSSD a Piráty
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
před 2 hodinami
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
před 3 hodinami
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
před 4 hodinami
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
před 4 hodinami
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
před 5 hodinami
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
před 6 hodinami
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
před 7 hodinami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 8 hodinami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 9 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si myslí, že do voleb v USA je šance dosáhnout míru na Ukrajině. Řekl to v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky News. Washington vyzval ke zvýšení tlaku na Moskvu. Jménem Kyjeva naopak vyloučil, že by se ukrajinská armáda vzdávala území bez boje.
Zdroj: Lucie Podzimková