Praha - ČSSD před volbami tvrdila, že v případě volebního úspěchu dosadí na ministerské posty odborníky a kompetentní lidi. Část národa tomu snad i uvěřila. Jaký je však výsledek těchto slibů Bohuslava Sobotky? Na post ministra zahraničních věcí ČSSD dosadila Lubomíra Zaorálka. Nepochybně schopného a zdatného rétora, majícího zkušenost s opoziční politikou. Krátké působení ministra Zaorálka v ministerské funkci však ukazuje, že být opozičním politikem je něco jiného než být politikem, který má vládní odpovědnost, uvádí se v tiskovém prohlášení strany VIZE 2014.
Ministr Zaorálek nám toto dnes a denně předvádí v plné nahotě při komentování aktuálních informací v Rusku a na Ukrajině. Když pomineme fakt, že pan ministr očividně nezná historické souvislosti v daném teritoriu, které mají na stávající události a aktuální dění na Ukrajině přímý vliv, tak je velmi zarážející, jakou formou si ministr zahraničních věcí ČR dovolí komentovat a navrhovat systém sankcí proti Rusku. Jeho silácká a skandální prohlášení, že ve chvíli kdy Evropa přestane odebírat ruský plyn a ropu, bude to mít především negativní vliv na samotnou ruskou ekonomiku, jsou velmi úsměvná, zároveň však i alarmující.
Jednoznačně však ukazují na absolutní neznalost a nekompetentnost ministra Zaorálka. Je zajímavé, že političtí reprezentanti daleko silnějších a větších evropských ekonomik si nedovolí ve svých prohlášeních vůči Rusku to, co právě český ministr zahraničních věcí.
Doporučil bych panu Zaorálkovi, aby před tím, než takováto slova vypustí z úst, vše konzultoval se svými poradci a také např. s našimi exportéry a firmami, které v tomto teritoriu dlouhodobě působí. Kdyby toto učinil, dozvěděl by se, že těmito prohlášeními ohrožuje ekonomické zájmy ČR a poškozuje mnohé české ekonomické subjekty. Některé české firmy, které jsou na obchodu s ruskou ekonomikou závislé, již důrazně upozorňují na to, že ruská strana velmi pečlivě výroky našeho ministra sleduje a patřičně je komentuje a hodnotí.
Současně se ptají, kdo jim nahradí případné ekonomické ztráty plynoucí z těchto siláckých prohlášení českého ministra zahraničních věcí, kdo dá práci jejich zaměstnancům v případě, že jejich obchodní ruští partneři vypoví či neobnoví stávající kontrakty a zakázky. I o tomto by kompetentní ministr zahraničních věcí měl přemýšlet, než vydá nějaké prohlášení či stanovisko.
Na základě výše uvedeného vyzývám premiéra Bohuslava Sobotku, aby neprodleně konal a dal prezidentu republiky návrh na odvolání Lubomíra Zaorálka z postu ministra zahraničních věcí pro jeho nekompetentnost a nezpůsobilost vykonávat tuto funkci, stojí v tiskovém prohlášení strany VIZE 2014.
Související
"Hanba by mě fackovala." Socdem už nejde zachránit, míní politoložka a někdejší členka Ostrá
Sociální demokraté se zničili. Strana už nedává žádný smysl, spolčení s komunisty je posledním hřebíčkem do rakve
Lubomír Zaorálek , Bohuslav Sobotka
Aktuálně se děje
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
včera
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
včera
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
včera
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
včera
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
26. prosince 2025 21:53
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
26. prosince 2025 19:56
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
26. prosince 2025 18:31
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
26. prosince 2025 17:34
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
26. prosince 2025 16:38
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
26. prosince 2025 15:50
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
Americké soudy vynesly verdikt nad druhým z lékařů v případu tragické smrti slavného herce Matthewa Perryho. Mark Chavez nebude muset přímo za mříže, déle než půl roku ale stráví v domácím vězení. Informovala o tom britská stanice BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková