Praha - Stranická pokladna občanských demokratů podle deníku MF Dnes postrádá zhruba 6 až 10 milionů korun. Za jejich ztrátou údajně vidí exposlance Daniela Petrušku, na kterého členové strany následně podali trestní oznámení.
Bývalý stranický kandidát Daniel Petruška se do podvědomí veřejnosti dostal v roce 2010 díky předvolební kampani v Pardubickém kraji, kdy se z pozice krajského šéfa pokoušel dostat do parlamentu.
Petruška do kampaně hodně investoval, nakonec ale zvolen nebyl a místo něj do parlamentu postoupili jeho spolustraníci, po kterých podle deníku Petruška vymáhal dokonce kompenzaci.
Podle členů regionální ODS si Petruška zaplatil drahé PR agentury a i když byla část volební kampaně pokrytá smluvně, zbytek nikoliv. Reklamní agentura teď požaduje od strany miliony s tím, že faktury podepsal Petruška. Jeho nástupci na něj následně podali trestní oznámení.
Petruška s nařčením nesouhlasí a brání se. "Už jsem byl podat vysvětlení na policii. Celé to ale nechápu, nic jsem neukradl, nic jsem nezpronevěřil. Beru to jako součást vnitrostranického boje," řekl deníku s tím, že s firmou vše vyřešil a faktury uhradil..
Jeden ze členů regionální ODS k případu dodal: "Zhruba 6 až 10 milionů korun postrádá stranická pokladna. Závazek údajně vznikl za éry Daniela Petrušky. Ten si prý objednával předražené služby PR agentur, které pak přišly s fakturami na nás, ať zaplatíme. Těžko říct, jak dlouho tato praxe probíhala."
Související
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Počasí: Předpověď na víkend ukazuje, kde mohou teploty překročit čtyřicítku už v sobotu
včera
Babiš zatrhnul Mrázové cestu na konferenci o Ukrajině. Naštvala ho
včera
Venezuela vyhlásila zónu katastrofy. Na místo zemětřesení míří záchranné týmy
včera
Policie hledá lupiče z pošty na Semilsku. Peníze si odvezl na motorce
včera
Vedro zkomplikuje i cestování. Cestující ve vlacích dostali několik doporučení
včera
Policii kvůli ozbrojenému učiteli zburcoval někdo z jeho blízkých. Muž čelí obvinění
včera
Tropické počasí a extrémní zátěž pro organismus. Meteorologové opět varují
včera
Ukrajinské útoky na Rusko zaujaly Trumpa. Vyzval Zelenského, aby byl odvážnější
včera
Bělorusko po ultimátu Kyjeva stáhlo opakovače signálu. Lukašenko odolává tlaku Putina na zapojení se do války
včera
Francie vypíná jaderné elektrárny, Londýn představil krizový plán. Vlna extrémního počasí má už stovky mrtvých
včera
Ropa už je levnější než před válkou. Trump obvinil čerpadláře z umělého zdražování, v Česku ceny zůstávají vysoké
včera
Počet mrtvých po zemětřesení ve Venezuele dramaticky roste
včera
Spor pokračuje. Prezident je automaticky vedoucím delegace, prohlásil Pavel. Macinka je proti
včera
Lodě našly novou cestu Hormuzským průlivem. Nepřijatelné, bez našeho svolení už nikdo nepropluje, zuří Írán
včera
Přeživší zemětřesení popsali chvíle hrůzy a destrukce. Venezuele nabízí pomoc celý svět
včera
Nejsou to otřesy, co zabíjí. Experti vysvětlili, proč bylo zemětřesení ve Venezuele tak ničivé
včera
Zemětřesení nemohlo přijít v horší chvíli. Venezuela se potácí nad propastí
včera
Macinka akredituje Pavla na summit NATO, potvrdil Babiš
včera
Venezuelu zasáhla nejsilnější zemětřesení za posledních sto let. Obětí může být přes 100 000
včera
Počasí o víkendu: Do Česka dorazí extrémní vedra, teploty vyrostou až na 40 stupňů
O nadcházejícím víkendu nás čeká další citelné oteplování, které v neděli pravděpodobně vyvrcholí extrémními teplotami.
Zdroj: Libor Novák