Babiš prý názorně ukázal, proč se objevil ve vládě. Není to kvůli občanům...

Praha - Expremiér a předseda LEV 21 Jiří Paroubek tvrdí, že ministr financí Andrej Babiš názorně ukázal, proč se objevil ve vládě. Není to prý kvůli občanům, ale kvůli hájení zájmů velkého byznysu - například dostavbě Temelína.

"A. Babiš se zřejmě dohodl s podnikatelskými zájmovými skupinami, které dlouhodobě prosazují dokončení Temelína, resp. dostavbu dvou bloků této jaderné elektrárny," tvrdí v komentáři, který obdržel server EuroZprávy.cz, Paroubek.

Poukazuje na to, že podle nevyvrácených studií nebude v nejbližších 20 letech takovýchto kapacit k výrobě elektrické energie potřeba. "Pro část českého průmyslu je to ovšem vítaná zakázka, ať to daňové poplatníky stojí, co to stojí," domnívá se šéf LEV 21.

"A. Babiš názorně ukazuje, proč se objevil ve vládě. Nebude hájit nízké ceny elektrické energie, tedy zájmy občanů a malých podnikatelů, ale o to více bude hájit zájmy velkého byznysu. A jde na to od lesa!" uvádí Paroubek.

"Aby byli spokojení jak američtí, tak ruští uchazeči o zakázku, připojuje se k nápadu, že by po jednom bloku mohlo být dostavěno u Temelína i u JE Dukovany. Odmítám dlouhodobě podobné vize, které mají sloužit pouze zájmům určité části českého byznysu. Pokud vláda půjde správným směrem, cestou ozdravení českého hospodářství, zajistí podnikatelům zakázky jiným, rozumnějším, způsobem," uzavřel Jiří Paroubek.

Související

Andrej Babiš

Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem

Premiéra Andreje Babiš (ANO) čeká o víkendu první jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským od chvíle, kdy se vrátil do čela české vlády. Předseda vlády bude mezi čtyřma očima mluvit i s dalšími evropskými politiky. 

Více souvisejících

Andrej Babiš Jiří Paroubek

Aktuálně se děje

před 43 minutami

Deštivé jarní počasí

Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky

Příští týden zprvu nabídne podobné počasí jako právě končící víkend. Meteorologové ale v jeho průběhu očekávají změnu v podobě ochlazení. Po čase se také vyskytnou srážky, které by měly zlepšit situaci se suchem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Donald Trump

Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa

Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

včera

Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela

Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy