Babiš zrušil jednání koalice kvůli Hamáčkovi

Koaliční jednání ČSSD a hnutí ANO plánované na dnešní večer se neuskuteční, informoval o tom mluvčí vlády Vladimír Vořechovský. Změnu zdůvodnil absencí šéfa sociálních demokratů, vicepremiéra Jana Hamáčka. Premiér Andrej Babiš jednání zrušil, protože se mělo uskutečnit za účasti předsedů obou stran, uvedl Vořechovský. Hamáček se podle mluvčí ČSSD Barbory Gavendy chtěl nechat na schůzce zastoupit místopředsedou strany.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Na programu, dohodnutém v úterý, měla být diskuse o důchodové reformě a strategickém rámci přípravy na stárnutí společnosti 2019-2025, paušální daň pro živnostníky a zálohované výživné, jehož návrh dnes představila novinářům ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Chtěla dnes na koaliční schůzce hovořit také o zavedení bankovní daně, kterou hnutí ANO premiéra Babiše odmítá. V uplynulých dnech ministryně uvedla, že ji ČSSD může navrhnout i sama.

Hamáček se dnes odpoledne vracel z návštěvy Vietnamu. "Předseda Hamáček se vrátil se zpožděním z pracovní zahraniční cesty. Na koaličním jednání se nechal zastoupit prvním místopředsedou, tak jako se to v minulosti stalo i v případě předsedy hnuti ANO Andreje Babise. Jde o běžný postup," řekla ČTK mluvčí ČSSD.

Podle premiéra by bankovní daň znejistěla celé podnikatelské prostředí a poškodila všechny občany. Babiš to dnes řekl novinářům ve Vyskeři v Českém ráji. Uvedl také, že o věci chce hovořit dnes odpoledne na koaliční radě. Připomněl, že v koaliční smlouvě ani programovém prohlášení vlády zavedení bankovní daně není.

Hodinu před plánovaným začátkem jednání koaličních partnerů se vláda mimořádně sešla, aby schválila postup pro případný státní pohřeb zpěváka Karla Gotta, který zemřel v úterý.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rezignace Vojtěcha? ANO chce odvést pozornost od korupční kauzy, říká pro…

24.09.2020 22:26 Aktualizováno Netají se se svým názorem. Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová se domnívá, že za odstoupením…

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Další skandál kolem rozesílání roušek. Jak pošta získala osobní údaje…

24.09.2020 17:20 Rozesílání ochranných prostředků seniorům prostřednictvím České pošty prověřuje Úřad pro ochranu…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama