Naštvaný Babiš hrozí ČSSD koncem vlády: Dobře si to rozmyslete

Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD vedená Andrejem Babišem stojí před další velkou krizí. Premiér obvinil koaličního partnera, že porušuje koaliční smlouvu. Vzkázal proto sociálním demokratům, aby si dobře rozmysleli, co dělají.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Koaliční vláda se opět dostala do sporu. Tentokrát je důvodem staronové téma – zdanění bank. Místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce nařkla Andreje Babiše, že se „plazí před bankami“.

ČSSD podle ní také opět přednese svůj starší návrh na zavedení sektorové bankovní daně. „Návrh bankovní daně máme připraven a předložíme, pokud se nedohodneme v koalici," varovala ministryně. Háček je v tom, že tento nápad už hnutí ANO v minulosti několikrát odmítlo. A názor nezměnilo ani teď.

Sám premiér Babiš označil návrat ČSSD k myšlence bankovní daně za porušení koaliční smlouvy. „Pokud to ČSSD udělá, je to porušení smlouvy, a musíme zvážit, jestli v takové koalici chceme pokračovat. Bylo by dobré, aby si kolegové smlouvu přečetli, než něco podniknou,“ varoval Babiš pro Lidové noviny.

ČSSD předpokládá, že by bankovní daň do rozpočtu přinesla asi 14 miliard korun. Hnutí ANO ale varuje, že by to v konečném důsledku jen zhoršilo postavení klientů českých bank. Pokud sociální demokraté návrh skutečně předloží, mohli by získat podporu například Pirátů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volební průzkum: Preference ANO klesají, KSČM by se do Sněmovny nedostala

20.09.2020 13:26 Aktualizováno Největší podporu mezi lidmi si stále drží ANO, které by v srpnu podle modelu agentury Kantar CZ…

Schodek 116 miliard? Hamáček kritizuje návrh rozpočtu, prý je příliš…

20.09.2020 13:05 Státní rozpočet na rok 2021 se schodkem 116 miliard korun je velmi optimistický návrh, nereflektuje…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček

20.09.2020 12:47 Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Zmrazit politikům platy? Vláda patrně odmítne návrh Pirátů i SPD

20.09.2020 10:40 Poslanecké návrhy na zmrazení růstu platů ústavních činitelů pro příští rok se v pondělí zřejmě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama