Ondráček má viset? Fiala veřejně podpořil rebela Novotného, komunisté pořádně zuří

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se dostal do problémů kvůli svým výrokům na účet komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Zastání se ovšem dočkal nejen mezi některými politiky, podporu mu vyjádřil i jeho stranický šéf Petr Fiala. To ale naštvalo komunistu Pavla Kováčika, který to oběma politikům ODS spočítal.

Přidejte svůj názor 112 komentářů

Pavel Novotný a Petr Fiala
doporučujeme

Jak jsme vás již informovali, policie obvinila starostu Řeporyjí a někdejšího bulvárníka Pavla Novotného (ODS) za komentáře na Twitteru, ve kterých kritizoval poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) kvůli jeho cestě na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty.

„Já bych si přál, aby za tohle Vondráček visel,“ napsal v květnu Novotný na twitter. Zaměnil ovšem jméno Zdeňka Ondráčka za šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Reagoval tak na příspěvek od šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který uvedl, že Ondráčkovo chování při návštěvě Donbasu se téměř blížilo vlastizradě.

Kvůli výrokům na adresu komunistického poslance Ondráčka teď čelí Pavel Novotný obvinění. Podporu Novotnému vyjádřila nejen část Čechů v petici, ale například i expředseda ODS Mirek Topolánek, či současný předseda strany Petr Fiala. „‪Někdo ho miluje, někdo nenávidí. Svou práci starosty ale zvládá výborně, o tom jsem se dnes přesvědčil přímo v Řeporyjích. ‬ A abych nezapomněl - má samozřejmě mou plnou podporu ve sporu s komunistickým poslancem Ondráčkem,“ uvedl na sociálních sítích Fiala, který před pár dny Novotného v Řeporyjích osobně navštívil.

Jeho slova ocenil i sám Novotný. „Nikdy by mě nenapadlo, že za mnou přijede. Představil jsem mu první dámu, malou, rodiče, své nejbližší spolupracovníky. Ukázal mu Řeporyje, včetně slavného bankomatu. Jsem pyšný, že tu byl, ocenil naší dosavadní práci tady a hecnul mě, že komoušké mlátičce Ondráčkovi správně neustupuji. Děkuji pane předsedo, takhle mě dlouho nikdo nezaskočil, nepřekvapil. Řeporyje jsou poctěny,“ poděkoval Fialovi na svém facebooku.

Jejich reakce na „kauzu Ondráček¨“ se ale naopak vůbec nelíbí šéfovi poslaneckého klubu KSČM Pavlu Kováčikovi. „Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Časy se mění a lidé jdou s dobou. Některé výroky volených představitelů však překračují mez základní slušnosti. Být vidět za každou cenu je laciná póza. Ovšem jen pokud nejsou výroky urážející nebo vyhrožující. Zvláště exhibující starosta je poněkud netradiční jev, co však je ještě mnohem horší, je údajná podpora šéfa ODS Fialy, kterou se Novotný zaštiťuje,“ kroutí hlavou komunista.

Podle něj nemají hrubost a vulgarita v politice ani v běžném životě místo. „Člověk by si měl zamést před vlastním prahem, což u ODS platí na sto procent. Názorová rozdílnost je možná, vulgarity v ní ale nemají prostor. Slovní ataky bývají předzvěstí útoků fyzických a takovéto postoje do dnešní doby rozhodně nepatří,“ zlobí se Kováčik.

Loading...
Vstupte do diskuze (112)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odbor odpadů na MŽP dočasně povede Maršák, bude konkurz

15.11.2019 09:11 Odbor odpadů na ministerstvu životního prostředí (MŽP) bude dočasně řídit Jan Maršák. Doposud byl…

Zeman nechce, aby Zimola založil novou stranu

14.11.2019 21:40 Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála…

Vzdá se komunista Ondráček titulu? Univerzita mu zaslala důrazný apel

14.11.2019 19:43 Aktualizováno Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj akademický titul…

Automatické metro a odchod od operátora za dva dny. Zeman podepsal nové…

14.11.2019 18:13 Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal drážní novelu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama