Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Andrzej Duda a Miloš Zeman
doporučujeme

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák ČTK řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Polsko nyní zemím Visegrádu (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) předsedá. Prezidenti by tak mohli mluvit třeba i o summitu hlav států V4, který se měl konat letos na podzim. Kvůli pandemii byl odložen na počátek příštího roku, uskutečnit by se mohl v únoru či v březnu.

Duda bude v Česku jednat jen se Zemanem, podle Jindráka půjde o pracovní návštěvu. Nebudou ji tak doprovázet oficiální vojenské pocty. Jednání by mohlo trvat asi hodinu a půl.

Zeman se s polským prezidentem setká poprvé po jeho letním znovuzvolení do úřadu. V červenci mu v gratulačním dopise napsal, že věří v rozvíjení česko-polské spolupráce na mezinárodní úrovni. Během Dudova předchozího volebního období se potkali několikrát. Naposledy se viděli loni v listopadu v Berlíně při oslavách pádu berlínské zdi. Loni v říjnu se také Duda zúčastnil schůzky prezidentů V4 na zámku v Lánech.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda se zavedením povinných respirátorů vyčkává, sleduje okolní státy

22.01.2021 13:37 Aktualizováno Vláda čeká, jak si se zavedením povinných respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech…

Babiš kvóty na potraviny neschvaluje, očekává, že je Senát vrátí

22.01.2021 13:27 Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že Senát vrátí poslancům novelu, podle které by prodejny…

Prezident Zeman ukončil preventivní prohlídku v nemocnici

22.01.2021 11:30 Prezident Miloš Zeman ukončil preventivní prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici a odjel na zámek…

Vláda oficiálně prodloužila nouzový stav do 14. února

22.01.2021 07:52 Vláda dnes prodloužila nouzový stav do 14. února, jak jí to ve čtvrtek díky komunistům povolila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama