Nejprve kadeřnice, teď básnířka. Schillerová se dala na poezii, reakce se různí

Během koronakrize se hovořilo o nebývale perfektním účesu ministryně financí Aleny Schillerové, který si jejími slovy dokázala na své hlavě vytvořit sama, jelikož byla tou dobou z nařízení vlády kadeřnictví zavřená. Nyní se zase rozhodla vrhnout na poezii.

Šéfka státní kasy na svém facebookovém profilu zveřejnila několik veršů z "cesty domů do Brna". Podobně jako tomu bylo s jejím účesem, i tentokrát jsou jisté pochyby, zda je Schillerová jejich skutečnou autorkou. I tak ale na sebe nenechaly dlouho čekat reakce, a to jak pozitivní, tak i negativní. 

"Ať den a noc jak dlouhé týdny se zas posouvají, jak dětem, když se létem bezostyšně nudí, já přeji všem, kdo si už sotva vzpomínají, jak ranní louka bosé nohy studí,“ stojí na Facebooku u fotky ministryně financí zasněně hledící k nebi. 

Text k sobotnímu odpoledni obdržel přes tisíc lajků a 300 komentářů, které se svým charakterem od sebe značně odlišují. Mnozí uživatelé vicepremiérku otevřeně chválí a zdraví, zatímco jiní si z ní svými vlastními verši utahují. 

Jeden například poukázal na její "znalost" anglického jazyka. "Při anglickém projevu, zírám jako vrána, ví to cela Evropa, že jsem tupá k***a,“ napsal jeden z komentujících. Slovo ale nahradil symbolem zobrazující toto domácí zvíře.

Další zase připomněl pětimiliardový deficit státního rozpočtu. "V rozpočtu jak kráva schodek, radši přidat haldu fotek. Influencer spíš než vláda, dívám se na sebe ráda.“ Jiný ještě přispěl tímto veršem: "Je mi taky skoro fuk, že dluhy bude splácet i můj vnuk".

Související

Češi si na Národní třídě připomínají události 17. listopadu 1989.

Česko si připomíná 17. listopad: Politici míří na Národní, Babišovi vadí privatizace demokracie

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš kritizoval její údajnou privatizaci současnou vládní garniturou. 

Více souvisejících

Alena Schillerová Facebook básnička Ministerstvo financí politika

Aktuálně se děje

před 46 minutami

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

Petr Fiala

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů

Rusko v noci na pátek vypálilo na Ukrajinu 19 střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že 14 z nich se podařilo zneškodnit. Podle kyjevských představitelů Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli tímto typem řízených střel poprvé po 79 dnech. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 9 hodinami

včera

včera

Ukrajina se potýká s nedostatkem elektřiny. Rusové zaútočili na tepelnou elektrárnu

Ukrajina ve čtvrtek vyzvala své obyvatele, aby šetřili elektrickou energii poté, co Rusko zaútočilo na elektrárnu v blízkosti frontové linie. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy