Praha – Češi si v polovině prosince připomněli šest let od úmrtí prvního českého prezidenta Václava Havla. Asi o měsíc později připomíná Dagmar Havlová, že zároveň uplynulo 21 let od jejich svatby. Na sociálních sítích proto na svého manžela zavzpomínala, přidala i několik fotek.
Dagmar Havlová připomíná, že je to 21 let, co si s „Václavem řekli ano a dali si slib, že spolu zůstanou v dobrém i ve zlém“. Havel si herečku Dagmar Veškrnovou vzal v lednu 1997 téměř přesně rok poté, co po těžké nemoci zemřela jeho první žena Olga.
„Celý náš společný život jsme se snažili být co nejvíc spolu, málokdy bez sebe. Měli jsme spolu potřebu diskutovat, sdělovat si dojmy a postřehy, smát se stejným věcem, svěřovat se, dotýkat se a milovat se. Smát se stejným věcem, chlácholit a chránit,“ vzpomíná na Havla jeho manželka.
Havlová dodala, že se právě probírá se jednou z asi dvaceti beden společných fotek z období od roku 2007 až do 2011. „O některé se s Vámi podělím. Jen je nemohu složit chronologicky, tak aspoň takto. Na fotkách jsou většinou zachyceny momenty strávené mimo protokol, nebo pracovní rámec. Jsou to 'naše' chvilky,“ napsala ke zveřejněným snímkům někdejší první dáma.
„Uměli jsme si spolu vytvořit jakýsi okruh veřejné samoty. Třeba cestou do Bílého domu, nebo když se přišel Vašek podívat na mé natáčení, či zkoušku do divadla, když jsme byli na dovolené, nebo odcházeli každoročně od sochy K.H.Máchy na 1.máje z Petřína. Pojďte si se mnou zavzpomínat na jednu osudovou lásku. Lásku až za hrob,“ vyzvala Čechy na závěr Havlová.
Související
Dagmar Havlová odebrala Knihovně souhlas s užíváním jména exprezidenta
Konec Knihovny Václava Havla ještě nemusí být definitivní, naznačil člen správní rady
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
včera
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
včera
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
včera
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
včera
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
včera
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
včera
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
včera
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
včera
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
Bývalý íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí, který byl zabit před čtyřmi měsíci na začátku americko-izraelské války proti Íránu, bude uctěn během týdenního pohřebního ceremoniálu. Tato masová akce se uskuteční v pěti městech dvou různých států a očekává se na ní účast milionů truchlících. Přípravy provázejí rozsáhlé stavební práce přímo v Teheránu. V areálu mešity imáma Chomejního se montují chladicí systémy, které mají lidem pomoci zvládnout letní vedra.
Zdroj: Libor Novák