Praha - Na pohřeb exprezidenta Václava Havla se do Prahy chystají hlavy států i významní politici. Podle informací ČTK by mohla dorazit americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se svým manželem, bývalým prezidentem Billem Clintonem. Přijede rakouský prezident Heinz Fischer. Polsko by mohl zastupovat prezident Bronislaw Komorowski či premiér Donald Tusk. Z Německa by mohla přicestovat kancléřka Angela Merkelová či prezident Christian Wulff.
Účast většiny státníků zatím ještě není potvrzena. Rozhodnutí padne poté, co se definitivně stanoví termín pohřbu. Ten by se mohl konat podle dosavadních informací v pátek. O uspořádání posledního rozloučení bude dnes odpoledne s Dagmar Havlovou mluvit prezident Václav Klaus. Podle zjištění ČTK by na páteční pohřeb mohla přijet šéfka americké diplomacie Hillary Clintonová. Doprovodit by ji měl její muž Bill. Ve hře by mohla být i účast amerického viceprezidenta Joea Bidena. Úplně vyloučeno není podle dosavadních informací zatím ani to, že by se v Praze mohl objevit také americký prezident Barack Obama. Z Německa by podle zdroje ČTK měla přijet buď kancléřka Angela Merkelová, nebo prezident Christian Wulff. Naopak potvrzena už je účast rakouského prezidenta Heinze Fischera. ČTK to řekl mluvčí rakouského velvyslanectví v Praze Christian Autengruber. Zatím není známo přesné složení polské delegace. "Jsme v kontaktu s kanceláří prezidenta Bronislawa Komorowského i s úřadem premiéra Donalda Tuska," uvedl mluvčí polské ambasády Jerzy Dziewiec. Přicestovat by mohli nakonec ale oba státníci.
Související
Největší vězeňská vzpoura v Československu. Vyvolalo ji rozhodnutí Václava Havla
Týdenní výhled filmů: Návrat Krotitelů duchů, nástrahy učitelských autorit nebo sicilská retro queer romance
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě