StarDance má za sebou muzikálový večer. Herecká sestava přišla o jednoho člena

Popáté se letos sešli na televizním parketu účastníci třinácté řady StarDance, respektive sedm párů, které stále mohly usilovat o vítězství. Dnešní večer se nesl ve znamení muzikálových hitů, které však nehrála kapela, jak bývá zvykem. Se soutěží se nakonec rozloučil jeden ze členů herecké sestavy.

Diváci se letos museli vyrovnat s jednou velkou změnou ve složení poroty, protože oblíbeného a obávaného Zdeňka Chlopčíka nahradil Jan Tománek, který v předchozí řadě tančil. Fanoušci StarDance už se také rozloučili s trojicí párů. Soutěž dosud opustili zpěvák Ondřej Ruml a Andrea Třeštiková, cyklista Jiří Ježek a Lenka Nora Návorková a foodblogerka Chili Ta a Jakub Mazúch. 

Sobotní přímý přenos odstartovali Lucie Vondráčková a její taneční partner Lukáš Bartuněk, kteří předvedli cha-chu na motivy Moulin Rouge. Porotci chválili, že tento pár se po předchozí kritice zjevně zlepšuje. Výsledkem bylo 23 bodů.

Reprezentace zástupce hereckého řemesla v soutěži pokračovala i při druhém tanci večera, protože na parket přišli Jana Paulová a Robin Ondráček, aby zatančili náročný quickstep. Neobešlo se to bez chyb, například došlo k zakopnutí. Známky daly dohromady pouze 19 bodů.

Jako třetí nastoupili bojovnice Martina Ptáčková a dvojnásobný vítěz soutěže Dominik Vodička, aby ukázali, jak nacvičili rumbu. Tománek konstatoval, že latinské tance jí evidentně nesedí. Drexler ale chválila posun ve výkonnosti. Bodové hodnocení přineslo číslo 18.

Třetí herečkou do party byla Marta Dancingerová, která s tanečníkem Martinem Prádlem vystřihla cha-chu na písničku z amerického High School Musical. Od poroty přišly samé pochvaly, což se odrazilo na bodech. Dvojice jich dostala 27. 

Jako pátí v pořadí se představili divákům i publiku přímo na místě spisovatel Patrik Hartl a tanečnice Tereza Prucková, která měla podle Tatiany Drexler co dělat, aby partnera udržela při quickstepu v rytmu. Nakonec si vysloužili 21 bodů.

Poté už zbývali jen dva herci, přičemž jako první se uvedli Filip Blažek a Adriana Mašková se svou rumbou. Z uvedeného tance toho porotci prý moc neviděli, přesto jej chválili za to, jak přirozeně na parketu vypadá. Výsledkem bylo rovněž 21 bodů.

O finále se postarali Oskar Hes a Kateřina Bartuněk Hrstková, jimž na tento večer připadl quickstep. Příběh se tentokrát líbil i jediné ženě v porotě, která minule kritizovala paso doble. Tománek viděl menší chyby v krocích, ale na verdiktu se to moc neprojevilo. 28 bodů.

Žádné bodové ohodnocení ale není dostatečné bez hlasů diváků, kteří rozhodují o tom, kdo půjde dál a kdo StarDance opustí. Tentokrát se s televizní show rozloučili Filip Blažek a Adriana Mašková. 

Související

Třetího večera StarDance XIII se účastní devět tanečních párů.

StarDance v rytmu 70. let. Nejlepší tance přišly na závěr večera, končí Ježek

Třetím večerem pokračovala probíhající třináctá řada StarDance, na programu byly valčík, rumba a cha-cha. V boji o titul krále a královny tanečního parketu zůstávalo devět párů, jako první před týdnem vypadli zpěvák Ondřej Ruml a jeho taneční partnerka Andrea Třeštiková. Dnes je následovali cyklista Jiří Ježek a tanečnice Lenka Nora Návorková. 

Více souvisejících

StarDance Česká televize

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Netanjahu povstal jako fénix z popela. Na klíčová místa dosazuje své lidi, média hovoří o mafii

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu je po útoku hnutí Hamás ze 7. října 2023 v neobvyklé politické pozici, která mu přináší jak nové výzvy, tak i nečekané příležitosti. Útok, který byl jedním z nejničivějších za poslední desetiletí, přitom zpočátku přivedl jeho politickou kariéru na hranici propasti, když čelil kritice ohledně bezpečnostních selhání. Ukazuje to analýza serveru CNN.

včera

včera

včera

Pedro Sánchez

Plamenný projev Sáncheze na COP29: Počasí zabilo v Španělsku stovky lidí, může za to klimatická krize

Na klimatické konferenci COP29 v Baku vystoupil španělský premiér Pedro Sánchez, který ve své řeči varoval před narůstajícími hrozbami klimatické změny, která zasáhla i jeho zemi. Španělsko nedávno čelilo ničivým záplavám, které si vyžádaly více než 200 obětí, a Sánchez uvedl, že podle odborníků by záplavy byly méně intenzivní, kdyby nedocházelo k prohlubování klimatické krize. Svět podle něj vysílá stále hlasitější varovné signály, ale mnohé vlády reagují pomalu nebo dokonce popírají realitu.

včera

COP29

Za změny počasí nemůžeme, přesto nás ničí nejvíc. Jednání na COP29 se vyostřují, Čína se staví na odpor

V hlavním městě Ázerbájdžánu, Baku, se koná 29. konference COP o klimatické změně, kde světoví lídři a diplomaté usilují o dosažení nových cílů financování klimatických opatření pro rozvojové země. Tento závazek, který je součástí Pařížské dohody, má do roku 2025 přinést významné navýšení předchozího příslibu ve výši 100 miliard dolarů ročně, určeného k podpoře snižování emisí a adaptace na klimatické dopady v chudších zemích. Rozpory mezi očekáváním rozvojových zemí a možnostmi bohatších států jsou však výrazné a jednání se podle BBC vyostřují.

včera

včera

António Guterres

COP29: Počasí nás zničí. Svět předvádí ukázkovou lekci destrukce klimatu. Rodiny prchají, lidé umírají, děti hladoví

Letošní rok představuje „ukázkovou lekci destrukce klimatu,“ uvedl generální tajemník OSN António Guterres při svém vášnivém projevu na zahájení konference. Ve svém projevu Guterres vykreslil situaci jako katastrofální: rodiny prchající před bouřemi, zničenou biodiverzitu v přehřátých oceánech, pracovníky a poutníky kolabující v nesnesitelném horku, povodně ničí nejen komunity, ale i infrastrukturu, a děti jdou spát hladové, protože sucho pustoší úrodu. Podle něj jsou všechny tyto tragédie zesilovány změnou klimatu způsobenou člověkem. 

včera

včera

včera

včera

včera

Trump není jen noční můrou vědců. Ohrožuje i fungování americké armády, varují experti

Trumpův skeptický postoj k problematice klimatu by podle odborníků mohl vážně ohrozit efektivitu a operace americké armády. Navrhované změny, jako rozpuštění Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) nebo omezování snah o snižování závislosti Pentagonu na fosilních palivech, považují za velmi rizikové jak současní představitelé ministerstva obrany, tak i bývalí národní bezpečnostní úředníci.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy