Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zaskočila několik stovek svých stálých klientů, do zaměstnání jim poslala novou kartičku pojištěnce s informací, že nemají trvalý pobyt v České republice. V sobotu o tom informovalo Rádio Impuls.
Desítky firem tak podle rádia začaly průkazky vracet.Do seznamu cizinců se dostalo technickou chybou i několik stovek jmen s trvalým bydlištěm v ČR. Končila jim platnost průkazky a systém je přiřadil do špatného distribučního seznamu. Odešla jim tedy karta do zaměstnání s chybným průvodním dopisem.Chybu přiznala Rádiu Impuls mluvčí VZP Anna Veverková: "Ano, chyba se stala na straně VZP, kdy během víkendu před třemi týdny se vygeneroval určitý počet adres, na které byly poslány průkazky omylem.“Distribuci chybných dopisů VZP zastavila. Podle jedné z úřednic společnosti, která si přála zůstat v anonymitě, následky chyby musí řešit do současné doby: "Jsou firmy, které nám kartu vrátí s tím, že je to občan. My pak voláme, vysvětlujeme a posíláme znovu ten průkaz.“Mluvčí Anna Veverková dodává, že žádná škoda společnosti nevznikla, protože šlo pouze o klienty, kterým končila platnost průkazu. Vyrobit by je tak musela VZP stejně. Pravděpodobně ani za chybu nikdo potrestán nebude."Abych dnes řekla, že někomu sebereme výplatu, protože došlo k technické chybě, to by asi nebylo spravedlivé,“ uvedla.
Související
Policie zasahuje v sídle VZP. Zadržela téměř dvě desítky lidí
Negativní revers. Pacienti mohou léčbu doporučenou lékařem odmítnout
Aktuálně se děje
před 5 hodinami
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě