Firmy pomáhají zdravotníkům, darují jim postele, pračky i zážitky

Firmy působící v České republice pomáhají nemocnicím i zařízením sociálních služeb. Darují jím postele, ručníky či pračky a sušičky. Myslí i na odpočinek zdravotníků po skončení krize a připravují pro ně poukazy do wellness, kadeřnictví nebo restaurací.

Nábytkářský řetězec IKEA v tuzemsku na ochranu zdraví a zvýšení bezpečnosti lidí z rizikových skupin vyčlenil hmotnou pomoc za deset milionů korun. Vybavuje nově vzniklé zázemí pro specializované zdravotnické týmy ve Fakultní nemocnici v Motole. Do improvizovaného prostoru dodal 150 postelí a ložní prádlo. S nemocnicí jedná o další pomoci, uvedl manažer pro trvalou udržitelnost, IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko Vladimír Víšek.

IKEA už dříve věnovala různým organizacím tisíc metrů látek na šití roušek. Červenému kříži v Praze a Armádě spásy v Ostravě darovala matrace, polštáře, přikrývky, ložní prádlo a ručníky. Velká poptávka je podle Víška také o uzavíratelné plastové sáčky využitelné pro sterilní přepravu roušek. V posledních dnech je IKEA dodala například Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy.

Prodejce elektra Datart založil výzvu Spolu pomůžeme víc a z každé objednávky věnuje 20 korun na nákup setu pračky a sušičky pro nemocnice či domovy seniorů. "Reagujeme tímto na žádosti, kterých nám z nemocnic denně chodí desítky. S ohledem na aktuální situaci musejí nemocnice a jiná zařízení prát a sušit látkové roušky pro svůj personál a potřebují se rychle dovybavit spotřebiči," uvedla mluvčí Datartu Eva Kočicová. Firma zatím takto vybrala přes 1,7 milionu korun rozdala 57 praček a sušiček.

Portál Slevomat přes svůj Nadační fond založil sbírku na poděkování zdravotníkům. Očekává, že vybere milion. Lidé mohu přispívat od 50 po 10.000 korun, nejvyšší částku očekává hlavně od firem. Z peněz Slevomat nakoupí poukazy do restaurací, kadeřnictví, wellness center a hotelů. "Jakmile situace poleví a tyto podniky budou zase otevřené, vezmeme vouchery a jménem našich zákazníků je doručíme přímo do rukou lékařů, zdravotních sester a záchranářů," řekl ředitel portálu Ladislav Veselý.

Společnost Amazon věnovala 40.000 eur (1,08 milionu korun) na projekt Energii lékařům Nadačního fondu Donio. Díky němu dostávají zdravotníci do služeb potravinové balíčky. Červenému kříži, organizaci Adra a Elpida rozdělil Amazon dalších 450.000 eur (12,1 milionu korun).

Související

Ilustrační foto

Kiwi se potýká se ztrátami. Propustí stovky zaměstnanců

Brněnská společnost Kiwi.com, specializující se na vyhledávání letenek, prochází významnými změnami. Přestože firma v roce 2022 zaznamenala růst o více než sto procent a dosáhla příjmů přesahujících šest miliard, stále se potýká s ročními ztrátami. V minulém roce byly náklady o téměř půlmiliardu vyšší než příjmy. 
Energetický regulační úřad

ERÚ vydal nové cenové rozhodnutí, které zohledňuje vládní pomoc firmám

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal nové cenové rozhodnutí k regulovaným cenám elektřiny pro odběratele na hladinách vysokého a velmi vysokého napětí. Reagoval tak na dodatečnou dotaci na podporu energeticky náročných podniků ve výši 3,5 miliardy korun, o které rozhodla vláda. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

Více souvisejících

firmy Ikea

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy