PŮVODNÍ ZPRÁVA | Zdražování potravin se daří ustát i Burger Kingu. Chystá nové akce, aby zákazníkům vyšel vstříc

Rostoucí ceny v rámci dodavatelských řetězců postihly i Burger King. Tomu se daří situaci řešit, jak popsal marketingový manažer společnosti pro Českou republiku Filip Vostrý. EuroZprávy.cz již dříve informovaly o tom, jak na zvyšování cen a inflaci reagoval oblíbený řetězec s rychlým občerstvením McDonald’s, jeden z hlavních konkurentů Burger Kingu.

Vostrý připustil, že ceny jeho společnosti souvisejí s makroekonomickou situací na české trhu. „Cenový vývoj v QSR segmentu (segment restaurací rychlého občerstvení, pozn. red.) přirozeně úzce souvisí s makroekonomickou situací na českém trhu. V poslední době ovlivňovalo ceny produktů několik faktorů. Mezi ně patří například změna sazby DPH platná od začátku tohoto roku, dále rostoucí ceny pěstitelů i chovatelů, logistických či mzdových nákladů,“ shrnul pro EuroZprávy.cz.

Zvyšování cen podle něj postihlo některé produkty Burger Kingu. „Lze to vidět v navýšené ceně u části našich produktů, například těch s kuřecím masem Crispy Chicken a Long Chicken,“ dodal.

Burger King se snaží pro své zákazníky vymýšlet nové novinky a promoakce, jak uvedl Vostrý. „Jmenujme například Big King menu za 139 Kč, Whopper Jr. menu za 99 Kč nebo oblíbený King Dealy, ve kterých dostával zákazník kombinaci burgeru a hranolek za 59 Kč. Na léto chystáme například Whoppermánii, během které dostane zákazník každou středu k zakoupenému Whopperu druhý zdarma,“ vyjmenoval Vostrý.

Společnost chystá některé nové nabídky. „Speciální nabídky uvádíme také při různých sezónních příležitostech, například při Mezinárodním dni burgerů, kdy jsme k Whopper menu dávali jeden Whopper zdarma či v poslední den školy odměňujeme školáky zmrzlinou zdarma za vysvědčení. Zákazníci u nás vždy najdou zajímavou, cenově dostupnější alternativu a v propojení s akčními nabídkami se nám díky tomu daří jejich počet držet,“ vylíčil.

Podle dat Českého statistického úřadu v květnu inflace meziročně klesla o téměř deset procent – z 11,1 % v květnu 2023 se dostala na 2,6 %. Jde o dlouhodobý trend a momentálně je nejnižší od března 2023, kdy začala strmě stoupat.

Burger King, stejně jako McDonald’s, musel řešit zdražující dodavatelská řetězec. Situace se ale začíná zlepšovat. Například hovězí maso (konkrétně zadní bez kosti) je nyní běžně dostupné za 265 korun za kilo, zatímco v listopadu 2022 se cena šplhala až na 290 korun.

Cena konzumních brambor naopak ještě v lednu poměrně nepříjemně vyskočila na 26,6 korun za kilogram. Jde ale o sezónní zboží, které se vyplácí kupovat spíše na podzim. Loni v listopadu totiž stály 19,6 korun za kilogram.

Kilová cihla eidamu v lednu stála průměrně 184 korun. Přesně o rok dříve ale byl tento produkt výrazně dražší a stál 225 korun. Dále cibule pokračuje v trendu zlevňování a začátkem roku stála 26,6 korun za kilogram, zatímco o půl roku dříve ještě o 12 korun více.

Podle marketingového ředitele McDonald’s pro Česko, Slovensko a Ukrajinu Martina Troupa se řetězci rychlého občerstvení dařilo držet ceny pod kontrolou. „V období mezi loňským červnem a letošním květnem došlo k průměrnému zvýšení cen v restauracích o 3,4 %. Ve stejném období byla přitom podle dat Českého statistického úřadu inflace v HORECA 7,8 %,“ vyčíslil (HORECA = segment hotelnictví a jiných gastronomických provozů, pozn. red.).

Související

Ilustrační foto

Zlevňování se nekoná. Ceny spotřebitelských výrobků v Česku opět rostou

Ceny spotřebitelských výrobků v Česku v dubnu vzrostly o 2,9 procenta ve srovnání s předchozím rokem, což představuje zrychlení oproti březnovému dvouprocentnímu nárůstu. Hlavními tahouny inflace byly ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ). V porovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny v dubnu zvýšily o 0,7 procenta.

Více souvisejících

potraviny jídlo Burger King

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 43 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 10 hodinami

Tragická dopravní nehoda u Otrokovic: Mladý muž nepřežil čelní střet s kamionem

Ani uplynulý prázdninový víkend se neobešel bez nehod. Tragickou havárii vyšetřují od soboty policisté na Zlínsku. Mladý muž nepřežil čelní střet s kamionem u Otrokovic. Silnice musela být kvůli nehodě na nějaký čas uzavřena. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy