Praha - Otřesný případ začal dnes projednávat městský soud v Praze. Matka (34) podle obžaloby své půlroční dceři trvale poškodila mozek. Zmocněnec dítěte pro něj od ženy žádá čtyři miliony korun. Během přelíčení vyšly najevo další děsivé skutečnosti. V případě prokázání viny matce hrozí až 12 let vězení.
Obžaloba tvrdí, že žena týrala svou mladší dceru už od jejího narození. Žila s ní sama, od manžela se odstěhovala. Když dítě plakalo, mlátila jej prý otevřenou dlaní do hlavy a obličeje. Letos mezi 7. a 9. dubnem jí pak v bytě v pražských Stodůlkách údajně způsobila krvácení do mozku, po kterém holčičce odumřela část mozkové tkáně.
"Nikdy jsem jí fyzicky neublížila. Silně vřískala a mě napadlo jen odnést ji do postýlky a zavřít se na záchodě, abych to neslyšela. Další den se mi vysmekla, když jsem ji držela, a spadla mi na podlahu. Asi hlavou. Měla jen modřinku pod okem, byla klidná," popsala poslední dny se svou dcerou matka, která měla v osudný večer na návštěvě svého nového přítele. Ani jeden z nich nevyrozuměl záchranáře.
Matka pouze zatelefonovala manželovi, který slyšel, že dítě vydává nepřirozené zvuky. Okamžitě proto zalarmoval policejní hlídku. Policisté dítě na místě prohlédli, matce ale jen doporučili, aby s dcerkou další den zašla k lékaři. Žena místo toho ráno předala nehybné a nereagující dítě otci, který ihned přivolal záchranáře.
Holčička si následky mimořádně závažného zranění ponese celý život. Vyžaduje nepřetržitou péči, na jedno oko nevidí a má narušenou motoriku.
Ubližovala již dříve
Žena, která se narodila na Ukrajině, původně udržovala vztah s manželovým otcem, který jí pronajímal byt. Do manžela se prý zamilovala, když ho společně s jeho otcem byla navštívit ve vězení. Uzavřeli sňatek a o rok později měli dceru, za jejíž úmyslné zranění soudy ženě v roce 2004 uložily půlroční podmíněný trest, ambulantní psychiatrické léčení a povinnost absolvovat sociální program péče o dítě. Manželé se poté rozvedli, následně se ale zase znovu vzali a počali další dceru.
Svědci dnes uváděli, že žena, jež se hlásí k jehovistům, rozhodně není mateřský typ. Místo se svými dětmi se prý mazlila s hadem, kterého chovala. Starší dceři údajně říkala "střevo" nebo "červe" a nechala ji umístit do internátní školy.
Související
Šestá osoba je ve vazbě kvůli teroristickému útoku v Pardubicích
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
Aktuálně se děje
včera
StarDance nevynechá ani tentokrát. Prágr je posledním potvrzeným účastníkem
včera
Tenistce Vondroušové hrozí velký problém. Může dostat až čtyřletý trest
včera
Daňová přiznání už jsou přijímána jen elektronicky. Čas máte do začátku května
včera
Primátorka Vaňková po volbách nebude pokračovat. Musela na několik operací
včera
S diskařem Bugárem se loučili Šebrle, Kratochvílová či Fibingerová
včera
Pátrání po exmanželce bývalého prince Andrewa je u konce. Našli ji v zahraničí
včera
Klempíř prozradil, co si myslí o StarDance v ČT. Argumenty ministra ale pokulhávají
včera
Trumpovi dochází trpělivost. Írán opět varoval před ničivými americkými útoky
včera
Výročí nejznámějšího pochodu. Mezi Prahou a Prčicemi se chodí již 60 let
včera
Nebezpečná výživa je i v Česku, přiznala firma. Hygienici varovali rodiče
včera
Hormuzský průliv zůstává uzavřen. Dva tankery se přes Íránce nedostaly
včera
Vystrčil nemůže letět armádním letounem na Tchajwan, rozhodla vláda
včera
V Rakousku se objevila nebezpečná dětská výživa. Případ se řeší i v Česku
včera
Šestá osoba je ve vazbě kvůli teroristickému útoku v Pardubicích
včera
Tragédie v Kyjevě. Muž zastřelil několik lidí, zlikvidovala ho policejní zásahovka
včera
Nedělní počasí bude deštivé i bouřlivé, upozornili meteorologové
včera
Mírová dohoda s USA je daleko, prozradil Teherán
Aktualizováno 18. dubna 2026 21:54
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
18. dubna 2026 20:17
Zbývá poslední jméno. StarDance odhalila již devět profesionálních tanečníků
18. dubna 2026 19:04
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
Již je jasné, že po letošním mistrovství světa v hokeji nebude na lavičce národního A-týmu pokračovat realizační tým v čele s Radimem Rulíkem. Kouč, který v roce 2024 dokázal s reprezentací po letech vyhrát světový šampionát, jenž se tehdy navíc konal v Praze, minulý měsíc oznámil, že u reprezentace po MS pokračovat nehodlá. Od té doby tak prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Alois Hadamczik hledal Rulíkova nástupce a nakonec je našel. Ve čtvrtek, kdy začala příprava na blížící se světový šampionát ve Švýcarsku, na tiskové konferenci potvrdil, že novými trenéry se od příští sezóny stanou Zdeněk Moták a Pavel Gross.
Zdroj: David Holub