Praha - Existuje řada zaměstnání, která nejsou tak psychicky ani fyzicky náročná, ale zároveň jsou mnohdy slušně placená - jsou tak ideální příležitostí pro postarší lidi, kteří se chtějí před důchodem vyhnout stresu. Anebo pro ty, kdo už mají určité zkušenosti, ale hledají pohodovější práci. Informuje o tom Aktuálně.cz.
Často vyhledávanou pozicí je konzultant, případně školitel. Firmy je shánějí a nabízejí tyto pozice svým zkušeným zaměstnancům, o něž nechtějí přijít. Mistr, manažer či personalista tak může ve firmě zůstat a předávat své znalosti a zkušenosti mladším kolegům, případně jim pomáhat.Podobný zájem je o práci realitního makléře, případně finančního konzultanta. Zkušení manažeři nebo lidé, kteří dokážou ostatní přesvědčit a přitom působí mile, mají skvělou šanci se úspěšně uplatnit. Zároveň si většinou sami řídí svůj čas.Dalším oblíbeným a ne tak náročným zaměstnáním je podle Aktuálně.cz takzvaný headhunter, tedy "lovec hlav". Pro podnikavce je tu také možnost založit si internetový obchod, lidé znalí jazyků se zase mohou živit jako překladatelé.A ti, kteří to chtějí nějak "doklepat" do důchodu a nepředřít se, mohou zamířit do státního sektoru. I když tam klesaly platy, pořád jde o stabilní práci, která člověka (většinou) nedožene na pokraj zhroucení.
Související
Proč jsou cizinci levnou pracovní silou? Studie odpověděla na ožehavou otázku
Microsoft popsal, jak bude vypadat budoucnost: Každý zaměstnanec bude šéfem umělých agentů
Aktuálně se děje
včera
Policisté vyšetřují smrt herečky Panettiere. Na cizí úmysl to nevypadá
včera
Vynikající Seemanová s Knedlou. Z vydařeného ME v plavání si oba vezou domů zlato
včera
Vláda schválila koridory rychlovlaků na území Prahy
včera
CzechTourism se přesouvá pod Havlíčkovo ministerstvo
včera
Hormuzský průliv patří USA, naznačil Trump na sociální síti
včera
Zemřel Josef Vávra, reklamou proslavený sládek pivovaru Bernard
včera
Berlínskou zeď dokončili před 65 lety. Překonat se ji pokusily tisíce lidí
včera
Armáda se připravuje na obnovení provozu vrtulníků Venom a Viper
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka odhalil, kolik chce lidem přidat
včera
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
včera
Exministr Blažek komentoval rozhodnutí Ústavního soudu
včera
Britská princezna Eugenie odtajnila jméno novorozené dcery
včera
Pondělní počasí pomohlo. Déšť ukončil výstrahu před požáry
včera
Padlo obvinění v případu nedělní vraždy v Českých Budějovicích
včera
Babišova vláda se pouští do boje se suchem. Obnovila Národní koalici
včera
Rusové tajně budují základny, z nichž by mohly ohrozit státy NATO
včera
Deštivé počasí dorazilo. Meteorologové řekli, kde napršelo nejvíc
včera
Moskva se rozhodla varovat Londýn. V Rusku útočí drony vyrobené v Británii
včera
Počasí o nadcházejícím víkendu: Teploty budou citelně nižší než o tom uplynulém
17. srpna 2026 21:20
Rusko kvůli ukrajinským útokům zrušilo prestižní festival
V Moskvě byl pouhé čtyři dny před svým plánovaným zahájením zrušen mezinárodní vojensko-hudební festival Spasská věž, který se měl konat na Rudém náměstí. Pořadatelé akce na svém oficiálním účtu na platformě Telegram oznámili, že se událost odkládá na rok 2027 z důvodů, které leží mimo jejich kontrolu. Tento tradiční festival vojenských hudeb se poprvé uskutečnil v roce 2007 na základě rozhodnutí ruského prezidenta Vladimira Putina a v minulosti byl kvůli epidemiologické situaci zrušen pouze jednou, a to v roce 2020 během pandemie koronaviru.
Zdroj: Libor Novák