Valtr Komárek (82) je v nemocnici, jeho stav je velmi vážný. Navštívil ho Zeman

Praha - Známá tvář sametové revoluce a čestný předseda sociální demokracie Valtr Komárek (82) byl hospitalizován s vážnými zdravotními problémy v pražské Nemocnici Na Homolce. Tam ho navštívil i prezident Miloš Zeman.

„Mohu potvrdit, že pan prezident minulý týden navštívil svého dobrého přítele Valtra Komárka. Strávil u něj skoro půl hodiny," řekla v úterý Novinkám mluvčí Hradu Hana Burianová. Podle informací Novinek je Komárek ve velmi vážném stavu.

Komárek vystoupil v březnu na sjezdu ČSSD. Právě tam zmínil své předchozí zdravotní problémy, které mu neumožňovaly zapojovat se do dění ve straně. „Jsem od srdce rád, že jsem mezi vámi. A děkuji vám za to. To srdce je tak trochu na vině, že jsem musel být operován a trochu jsem vypadl," řekl Komárek.

V březnu pak zavítal i na sjezd Strany práv občanů - zemanovci. V přímé volbě prezidenta čestný předseda ČSSD podporoval právě Zemana.

V lednu 2013 poslal dopis svým straníkům, v němž ostře kritizoval Zemanova protikandidáta Karla Schwarzenberga. "Přestože kníže Š. přátelsky odmítá pojmy pravice a levice jako takové skutečnosti, že jde o jednoho z nejbohatších Čechů, koaličního předáka současné vlády, který dokonce vehementně prosazuje zvýšení DPH, protilidovou reformu zdravotnictví se smrtelnými standardy, důchody s hrozbou ožebračování starší populace a podílí se na všem tom zdražování energie, vody, bydlení, snižování sociálních podpor, až po snižování platů a utahování opasků všeobecně, hovoří dostatečně výmluvně. I když volí žoviálně přátelskou rétoriku, není třeba pochybovat, co od něj můžeme čekat. Toto drsné snižování životné úrovně prosazuje za každou cenu, včetně těch naprosto nechutných, slušných lidí zcela nedůstojných, tahanic o udržení současné potupné koalice s trapnou, prakticky nikým nezvolenou stranou LIDEM. K tomu patří i jeho střídání členství politických stran. Že je podporovatelem Kalouska a ten naopak jeho politickým stvořitelem, je evidentní." (Zdroj: Parlamentní listy).

Walter Komárek (*1930) vystudoval Ekonomický institut v Moskvě, v 60. letech 20. století působil ve Státní plánovací komisi i v ekonomické sekci politbyra ÚV KSČ. V letech 1964 až 1967 působil na Kubě jako poradce Ernesta Che Guevary. V roce 1968 patřil mezi ekonomy, kteří se podíleli na přípravě ekonomických reforem tzv. pražského jara. 

Od roku 1978 pracoval jako výzkumný pracovník v Ekonomickém ústavu ČSAV. Od roku 1984 byl ředitelem Prognostického ústavu ČSAV, kde vytvořil tým zpracovávající návrhy možných změn, jehož členy a spolupracovníky byli četní později polistopadoví politici, například Václav Klaus, Miloš Zeman (ten sem ovšem nastoupil až po revoluci), Karel Dyba, Tomáš Ježek, Vladimír Dlouhý a Miloslav Ransdorf.

V listopadu 1989 spolupracoval s Občanským fórem a 10. prosince 1989 se stal prvním místopředsedou tzv. vlády národního porozumění premiéra Mariána Čalfy (od dubna 1990 místopředseda vlády). Členem ČSSD je od roku 1991. Po zániku Československa (a zrušení Prognostického ústavu ČSAV) se stáhl z veřejného života.

Související

Více souvisejících

Valtr Komárek

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Válka v Izraeli

Válečný zločin. Izrael se podle HRW dopouští etnické čistky

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch (HRW) ve čtvrteční zprávě uvedla, že opakované evakuační příkazy izraelských úřadů vůči obyvatelům Pásma Gazy představují "válečný zločin nuceného vysídlení" a mohou být v některých případech považovány za "etnické čistky".  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump vystoupil během volební noci. (6.11.2024)

Izrael začal radit Trumpovi, co má dělat

Izraelský zvláštní vyslanec pro změnu klimatu a udržitelnost Gideon Behar doporučil Donaldu Trumpovi neodstupovat od Pařížské dohody, kterou Spojené státy podepsaly v roce 2015. Uvedl to server Politico.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini

O počasí nám nejde, ale využijeme ho. Politico zmapovalo, jak Slovensko či Maďarsko zneužily COP29

Někteří pravicoví lídři v Evropě, jako je italská premiérka Giorgia Meloni, se zasazují o nový přístup k řešení klimatických změn s důrazem na národní zájmy a bezpečnost. V úvodních dnech letošního klimatického summitu COP29 někteří evropští nacionalisté a autoritářští vůdci překvapivě podpořili určité klimatické kroky, a to navzdory tomu, že například bývalý americký prezident Donald Trump plánuje odstoupení USA od Pařížské dohody.

včera

včera

včera

včera

Dominika Feriho převezli zpět do vězení. Ke zranění mělo dojít jinak

Exposlanec Dominik Feri, který si odpykává tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, je zpátky v teplické nemocnici. V uplynulých dnech ji vyměnil za prostředí vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci, protože panovaly obavy z možné nákazy virem HIV. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy