Češi mají na dovolené potíže: Chtějí po nás peníze, jsme tu jako rukojmí

Krach cestovní kanceláře Thomas Cook, pod kterou spadá i její česká pobočka Neckermann, se týká i českých turistů. Paní Jitka odjela na dovolenu do Bulharska a přestože si celý zájezd zaplatila, v hotelu po ní chtějí za ubytování další peníze.

Paní Jitka odletěla na dovolenou do bulharského Primorska. "Situace je zatím taková, že v hotelu po nás chtějí doplatit přibližně dva tisíce korun na osobu s tím, že mají informaci, že má Neckermann problémy. Tak začali vybírat od hostů peníze navíc. Já jsem to odmítla, protože se ta situace pořád řeší, což oni připustili. Někteří tu částku ale zaplatili, aby měli po zbytek dovolené klid," vysvětlila pro televizi Nova paní Jitka.

Cestovní kancelář Neckermann s nimi nekomunikuje. V sobotu v sedm ráno by měla skupina odletět z Burgasu domů. "Pokoušela jsem se dovolat naší delegátce, ona ale telefon nezvedá. Ani nezavolala zpátky. Volala jsem i na českou ambasádu v Sofii, kde mi řekli, že pro nás nemůžou nic udělat kromě toho, že mohou vyrozumět naše příbuzné, aby nám poslali peníze, kdyby je někdo z nás u sebe neměl. V hotelu čekají na potvrzení, jestli Neckermann náš pobyt zaplatil, nebo nezaplatil. A cestovka nás vůbec neinformovala," řekla paní Jitka.

V hotelu Forest Beach, kde je skupina ubytovaná je zhruba 10 – 15 Čechů. Zájezd je stál 11 000 korun. "Přijde mi to jako naprostá nehoráznost brát si takhle hotelové hosty jako rukojmí a chtít v podstatě výkupné,“ dodala paní Jitka.

V zahraničí se aktuálně nachází zhruba 1050 českých klientů CK Neckermann ve 30 různých zemích. Největší počet z nich je v Bulharsku, Turecku a na řeckých ostrovech.

Asociace cestovních kanceláří české turisty uklidňuje, že v případě, že by museli na svém zájezdu něco doplácet, dostanou své peníze zpátky.

A co na to cestovní kancelář Neckermann? "Pro tyto případy máme zřízenou 24hodinovou SOS linku v českém jazyce, kde jsme připraveni klientům pomoci, případně poskytnout hoteliérovi finanční garanci. Telefonní číslo naleznou klienti v cestovních dokumentech, které obdrželi před cestou," uvedl pro Novu mluvčí společnosti Jan Šrámek.

Související

Ilustrační foto

Cestovní kanceláře čelí dalšímu problému. Pojišťovny řadu z nich odmítají pojistit

Pojišťovny odmítly pojistit proti úpadku desítky cestovních kanceláří, což je více než v minulých letech. Jsou také opatrnější při pojišťování nových. Důvodem je hlavně nepříznivá situaci na trhu v důsledku pádu CK Thomas Cook a opatření proti šíření koronaviru. Proto také některým kancelářím pojistné zdražilo. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami, které pojištění poskytují.
Letadla, ilustrační foto

Polská PGL odstupuje od převzetí německých aerolinek Condor

Polská státní společnost PGL, která vlastní polské aerolinky LOT, se rozhodla odstoupit od dohody o převzetí německého leteckého přepravce Condor. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Condor dříve patřil zkrachovalé cestovní kanceláři Thomas Cook.

Více souvisejících

Thomas Cook (firma) češi Bulharsko CK Neckermann Česká republika letectví dovolená finance

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj přirovnal Putina k Hitlerovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek odmítl podmínky ruského prezidenta Vladimira Putina pro okamžité příměří a zahájení jednání o ukončení války na Ukrajině. Tyto podmínky označil za ultimáta a přirovnal Putinovy návrhy k politice nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

včera

Návštěva Jense Stoltenberga u Zelenského v Kyjevě (29. dubna 2024).

Stoltenberg se vysmál Putinovu návrhu na mír. Podle Kyjeva je absurdní

Ukrajina označila podmínky pro ukončení války, které v pátek představil ruský prezident Vladimir Putin, za absurdní. Podle Ukrajiny se Putin snaží zavádět mezinárodní společenství a oslabovat skutečné diplomatické úsilí zaměřené na dosažení míru, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

EU

Kormidlo zelené politiky EU se neotočí, míní expertka. Nové složení EP ale zřejmě způsobí složitější schvalovací proces

Volby do Evropského parlamentu zasadily nepříjemnou ránu frakci Zelených. Ti oproti volbám z roku 2019 ztratili 18 křesel, letos dosáhli pouze na zisk celkových 7,4 % a 53 mandátů. Expertka na politiku Evropské unie Veronika Velička Zapletalová z Masarykovy univerzity v Brně pro EuroZprávy.cz ale vysvětlila, že ústředním bodem ve schvalovacím procesu je koalice Evropské lidové strany (EPP) a Socialistů a demokratů (S&D)., „Pro Evropskou unii je po technické stránce reálné být do roku 2050 neutrální,“ uvedla. 

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Napětí v Karibiku: Nejlepší ponorky USA a Ruska se nacházejí jen kousek od sebe. Obě mohou nést jaderné zbraně

U ostrovního státu Kuba v Karibském moři začíná jít do tuhého. Nedaleko od sebe se zde nacházejí ruské a americké ponorky – a nejen tak ledajaké. Obě jsou schopné nést jaderné zbraně a velice účinně bojovat i proti cílům na souši. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy