Češi mají na dovolené potíže: Chtějí po nás peníze, jsme tu jako rukojmí

Krach cestovní kanceláře Thomas Cook, pod kterou spadá i její česká pobočka Neckermann, se týká i českých turistů. Paní Jitka odjela na dovolenu do Bulharska a přestože si celý zájezd zaplatila, v hotelu po ní chtějí za ubytování další peníze.

Paní Jitka odletěla na dovolenou do bulharského Primorska. "Situace je zatím taková, že v hotelu po nás chtějí doplatit přibližně dva tisíce korun na osobu s tím, že mají informaci, že má Neckermann problémy. Tak začali vybírat od hostů peníze navíc. Já jsem to odmítla, protože se ta situace pořád řeší, což oni připustili. Někteří tu částku ale zaplatili, aby měli po zbytek dovolené klid," vysvětlila pro televizi Nova paní Jitka.

Cestovní kancelář Neckermann s nimi nekomunikuje. V sobotu v sedm ráno by měla skupina odletět z Burgasu domů. "Pokoušela jsem se dovolat naší delegátce, ona ale telefon nezvedá. Ani nezavolala zpátky. Volala jsem i na českou ambasádu v Sofii, kde mi řekli, že pro nás nemůžou nic udělat kromě toho, že mohou vyrozumět naše příbuzné, aby nám poslali peníze, kdyby je někdo z nás u sebe neměl. V hotelu čekají na potvrzení, jestli Neckermann náš pobyt zaplatil, nebo nezaplatil. A cestovka nás vůbec neinformovala," řekla paní Jitka.

V hotelu Forest Beach, kde je skupina ubytovaná je zhruba 10 – 15 Čechů. Zájezd je stál 11 000 korun. "Přijde mi to jako naprostá nehoráznost brát si takhle hotelové hosty jako rukojmí a chtít v podstatě výkupné,“ dodala paní Jitka.

V zahraničí se aktuálně nachází zhruba 1050 českých klientů CK Neckermann ve 30 různých zemích. Největší počet z nich je v Bulharsku, Turecku a na řeckých ostrovech.

Asociace cestovních kanceláří české turisty uklidňuje, že v případě, že by museli na svém zájezdu něco doplácet, dostanou své peníze zpátky.

A co na to cestovní kancelář Neckermann? "Pro tyto případy máme zřízenou 24hodinovou SOS linku v českém jazyce, kde jsme připraveni klientům pomoci, případně poskytnout hoteliérovi finanční garanci. Telefonní číslo naleznou klienti v cestovních dokumentech, které obdrželi před cestou," uvedl pro Novu mluvčí společnosti Jan Šrámek.

Související

Ilustrační foto

Cestovní kanceláře čelí dalšímu problému. Pojišťovny řadu z nich odmítají pojistit

Pojišťovny odmítly pojistit proti úpadku desítky cestovních kanceláří, což je více než v minulých letech. Jsou také opatrnější při pojišťování nových. Důvodem je hlavně nepříznivá situaci na trhu v důsledku pádu CK Thomas Cook a opatření proti šíření koronaviru. Proto také některým kancelářím pojistné zdražilo. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pojišťovnami, které pojištění poskytují.
Letadla, ilustrační foto

Polská PGL odstupuje od převzetí německých aerolinek Condor

Polská státní společnost PGL, která vlastní polské aerolinky LOT, se rozhodla odstoupit od dohody o převzetí německého leteckého přepravce Condor. Oznámila to dnes podle agentury Reuters firma. Condor dříve patřil zkrachovalé cestovní kanceláři Thomas Cook.

Více souvisejících

Thomas Cook (firma) češi Bulharsko CK Neckermann Česká republika letectví dovolená finance

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Aktualizováno před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 7 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

Okupovaým Berďanskem a Melitopolem otřásají exploze. Nad městem létají rakety, ruské lodě přístav opouští

Nejméně osm explozí otřáslo ruskou armádou okupovaným městem Berďansk v Záporožské oblasti. Tamní okupační síly tvrdí, že sestřelily šest raket, podle médií více než 10 raket dopadlo do města. Přístav také opouštějí ruské lodě. Další výbuchy se odpoledne ozvaly také v Melitopolu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy