Lanovka kvůli silnému větru nejezdí až na Sněžku, spodní úsek je v provozu

Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Dolní úsek na Růžovou horu byl v provozu, informovali vlekaři na webu. Situace se může během dne měnit. Dnes ráno byla na Sněžce mlha, teplota klesla na 1,5 stupně Celsia.

Podle údajů na webu České poštovně dnes ve 2:20 vítr v nárazu dosáhl rychlosti 102,96 km/h (28,6 m/s).

Když je horní úsek lanovky mimo provoz, mohou se lidé z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. Lanovka na Sněžku je v letní sezoně, od 1. května do 30. září, v provozu v závislosti na počasí od 08:00 do 19:00.

U nedaleké hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, silná mlha, dva stupně nad nulou a vítr v nárazech dosahoval přes 32 km/h, uvedla na webu Horská služba Krkonoše.

Sněžka s výškou 1603 metrů nemá podle zástupců Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) ve středoevropském prostoru obdoby. Má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.

Podle meteorologů má být dnes v Královéhradeckém kraji zpočátku polojasno až oblačno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti, dopoledne ojediněle, odpoledne místy přeháňky. Večer by mělo přechodně srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 11 až 14 stupni Celsia, na horách do deseti stupňů.

Související

Více souvisejících

sněžka Krkonoše

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Izraelská invaze do Rafahu se blíží. Město opouští statisíce lidí

Podle izraelských médií opustily město Rafah v Pásmu Gazy před blížící se izraelskou ofenzívou až statisíce lidí. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy