Kolem 9000 odběratelů bez proudu evidoval dnes ráno po nočních bouřkách distribuční společnost ČEZ. Je to necelá polovina ve srovnání se situací v úterý večer, kdy byla situace nejhorší. Firma předpokládá, že poruchy na vedení odstraní dnes.
Počasí přidělalo práci i železničářům. Bouřky postupně přerušily provoz na 25 úsecích tratí v západních Čechách. Většinu problémů se podařilo vyřešit před půlnocí, informovala dnes ráno Správa železnic.
Nejvíc odběratelů bez elektřiny, přibližně 20.000, evidovala společnost ČEZ Distribuce v úterý kolem 22:00. Nejčastější příčinou poruch byl pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory, a přetrhané vodiče.
Dnes po ránu bylo bez proudu zhruba 9000 odběrných míst, uvedla mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. "Nejvíce poruch je ve středních Čechách na Kladensku a Mělnicku a v Ústeckém kraji na Ústecku a Litoměřicku," dodala.
Noční silné bouřky zkomplikovaly také provoz na 25 úsecích tratí v západní polovině Čech. "Vlaky se zastavily ve většině případů kvůli spadlým stromům, na Lounsku a Rakovnicku také kvůli bahnu naplavenému intenzivním deštěm na koleje," uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.
Nejvýraznější komplikace způsobila bouřka na trati u Karlštejna. "Před 21:00 byl provoz v místě zastaven kvůli polámaným větvím v trolejích, pád stromu však způsobil také přerušení trakčního vedení," popsal situaci Gavenda. Provoz po jedné koleji železničáři obnovili za necelé dvě hodiny a k plnému provozu se vrátil půl hodiny po půlnoci.
Dnes kolem 08:00 byl provoz vlaků kvůli následkům nočních bouřek přerušený pouze na trati mezi Zavidovem a Čistou na Rakovnicku. Na koleje tam spadl strom, uvádějí České dráhy na svém webu.
Související
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
Počasí ukáže jinou tvář. Z tropů se vyvinou až velmi silné bouřky, platí varování
Bouřky , Energetika , Vlaky
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Další země svádí boj s plameny. Belgii zasáhl největší požár v moderní historii země
před 2 hodinami
Rusko buduje vlastní variantu Starlinku. Rychleji, než se předpokládalo
před 3 hodinami
Flamingo v akci: Ukrajina poprvé udeřila v ruském vnitrozemí střelami vlastní výroby
před 4 hodinami
Počasí příští týden: Po krátkém ochlazení se vrátí tropy
včera
Maďarsko začalo potápět lodě na Dunaji, aby udrželo v chodu jedinou jadernou elektrárnu
včera
Vývoj umělé inteligence vstupuje do nové fáze. Lidé začínají vytvářet své digitální dvojníky
včera
Zákaz sociálních sítí pro děti ve Francii neprošel. Nejvyšší soud zákon zrušil
včera
Po silném zemětřesení zasáhlo Indonésii 230 dalších otřesů. Počet mrtvých roste
včera
Ukrajina dokončuje vývoj první balistické rakety. Bude sloužit jako základ evropského protiruského štítu
včera
Ruská armáda utrpěla v červenci jedny z nejvyšších ztrát od začátku invaze, Ukrajina hlásí úspěšnou protiofenzívu
včera
Španělsko a Maroko se bojí další migrační vlny. Výrazně posilují bezpečnost na hranicích
včera
Rusko vydalo zatykač na Conora Kennedyho, syna ministra zdravotnictví USA
včera
Chorvatsko pohltily rozsáhlé lesní požáry
včera
Pět let od návratu Tálibánu k moci: Afghánistán se hroutí, lidem hrozí hladomor
včera
Indonésii zasáhlo silné zemětřesení, nejméně pět mrtvých
včera
Trump: V nejbližší době prohlásím Hormuzský průliv za území Spojených států
včera
Předpověď počasí na příští týden slibuje déšť. Meteorologové ale mírní očekávání
14. srpna 2026 22:01
Sucho v Evropě způsobuje i fenomén, který experti pozorují už desítky let
14. srpna 2026 21:06
Podvod připravil seniora o miliony. Myslel si, že investuje s premiérem
14. srpna 2026 20:25
Sparta se ke Slavii v Lize mistrů nepřidá. V předkole nestačila na Lyon
Sparťané v úvodním zápase po velice slibném výkonu porazili francouzský Lyon 2:1. Přestože ale kouč Brian Priske vyrukoval do odvety v Lyonu se stejnou základní sestavou, stejně nadějný výkon se tentokrát bohužel pro český fotbal nezopakoval. I kvůli chybě gólmana Jakuba Surovčíka a osudnému faulu Adama Ševínského, jenž byl vyloučen, lyonští přeci jenom dokázali přesilovku beze zbytku využít. Ke gólu Nuamaha z 20. minuty se přidaly ve druhé půli ještě trefy Maitlanda-Nilese a Nortona a díky výhře 3:0 tak Lyon Spartu odsoudil pouze k účasti v ligové fázi Evropské ligy.
Zdroj: David Holub