Praha - Program Panel, který slouží k revitalizaci panelových domů, zřejmě končí, přestože v ČR na rekonstrukci čeká ještě 1,3 milionu panelových domů. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Jan Štoll.
"Při projednávání státního rozpočtu ve sněmovně budu prosazovat nalezení prostředků pro program Panel, tak aby mohl fungovat i v příštím roce," komentoval situaci ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV).
V rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB), který ve středu schválila vláda, je totiž na program panel částka nula korun. Celkový rozpočet SFRB dosáhl výše 1,3 miliardy korun.
Z původních podpor Státního fondu rozvoje bydlení zůstanou zřejmě zachovány výhodné úvěry na pořízení bydlení pro mladé do výše 300 000 korun a úvěry obcím na opravy a modernizaci bytového fondu. Dotační podpora výstavby sociálních nájemních bytů bude nově poskytována formou úvěru. Změny se nedotknou úvěrů na povodňovou pomoc.
Za posledních šest let se díky programu Panel podařilo opravit zhruba 300 000 bytů v celkovém objemu více jak 50 miliard korun. Na podpoře bylo vyplaceno okolo 11 miliard korun. V roce 2010 bylo v rámci Panelu podáno více než 700 žádostí o podporu. Další žádosti v současné době SFRB nepřijímá.
Související
Nechte si opravit bytovku nebo panelák. Stát rozdává miliony
Starší zateplení mívají vážné chyby. Víc škodí, než pomáhají
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Policie vyšetřuje pobodání u Prahy. Panuje podezření z pokusu o vraždu
před 1 hodinou
Fico dal Zelenskému ultimátum. Jde o dodávky elektřiny i ropy
Aktualizováno před 2 hodinami
Češi se znovu sešli na podporu Ukrajiny. Je to i naše válka, prohlásil Pavel
před 2 hodinami
Trump po rozhodnutí soudu zvyšuje globální cla
před 3 hodinami
Smutný konec příběhu malého Itala. Po nepovedené transplantaci zemřel
před 5 hodinami
Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz
před 5 hodinami
Slovensko zasáhlo poměrně silné zemětřesení
před 6 hodinami
Curleři zakončili olympiádu výhrou nad Švédy, sdruženáři osmí. Hokejistky si rozdělily medaile
před 7 hodinami
Jakému clu teď bude podléhat Česko? U vývozu z EU může klesnout i vzrůst, rozhodne Trump
před 8 hodinami
Olympijský Milán uvidí očekávané zámořské hokejové finále. Slováci budou obhajovat bronz
před 8 hodinami
Počasí se mění. Hrozí ledovka a povodně, varují meteorologové
před 9 hodinami
Rychlobruslař Jílek byl na patnáctistovce tentokrát daleko za nejlepšími
před 9 hodinami
Tragédie na českých horách. Lyžařka nepřežila srážku v Harrachově
před 10 hodinami
Zemřel seriálový herec Eric Dane. Hvězda Chirurgů podlehla nemoci ALS
před 10 hodinami
ANO by vyhrálo sněmovní volby. Motoristům už šlape na paty hejtman Kuba
před 11 hodinami
Krčmář ve svém posledním olympijském závodě senzačně bojoval o medaili. Masák ovládl Nor
před 11 hodinami
Britové chtějí zařídit, aby se Andrew za žádných okolností nestal králem
před 12 hodinami
Shiffrinová prolomila olympijské prokletí, Klaebo získal desáté zlato. Curleři zapsali druhou výzvou
před 13 hodinami
Počasí: Mrazy končí, jaro se blíží. Příští týden se citelně oteplí
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
Rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, které zrušilo pravomoc prezidenta Donalda Trumpa uvalovat cla na základě zákona o nouzových stavech (IEEPA), otřáslo světovým obchodním řádem. Trump, který není zvyklý na odpor, čelí situaci, kdy jeho strategie postavená na recipročních a cílených clech narazila na ústavní bariéru. Ačkoli loňský dubnový „Den osvobození“ přinesl vlnu agresivního zdanění dovozu, soudní verdikt nyní tyto základy rozmetal a vyvolal otázky, zda se obchod vrátí do starých kolejí.
Zdroj: Libor Novák