Obchodníkům o druhém adventním víkendu vzrostly tržby

Praha - Většině obchodníků o druhém adventním víkendu vzrostly tržby. Některým dokonce až v řádu desítek procent. Vyplývá to z informací firem oslovených ČTK.

Lidé kupovali čokoládové figurky, cukrovinky a ovoce pro pondělní mikulášskou nadílku. Z domácích spotřebičů byl zájem o mixéry nebo kuchyňské roboty, z elektroniky o televize nebo notebooky. Po výplatě by se podle některých obchodníků mohly tržby ještě zvýšit.

"V průběhu druhého adventního víkendu jsme zažili vrcholící nákupní horečku. Tržby překonaly rekordy z roku 2015 v řádu desítek procent. Lidé nejvíce kupovali televize, herní konzole s brýlemi pro virtuální realitu, notebooky, mobilní telefony, parfémy, chytré hodinky a paměťové karty," uvedl Karel Kučera, ředitel marketingu Alza.cz, obchodu s počítači a elektronikou.

Zvýšené tržby po výplatě očekává rovněž prodejce elektroniky Datart. Mluvčí firmy Iva Pavlousková uvedla, že počet návštěvníků se oproti minulému týdnu zdvojnásobil, tržby však zatím ne. "Zákazníci si k nám chodí zboží spíše prohlédnout. Předpokládáme, že se pro dárky vrátí po výplatě. Tento víkend zákazníci nejvíce nakupovali kapslové kávovary. Velký zájem byl také o mixéry a kuchyňské roboty," doplnila Pavlousková.

Výrazný nárůst tržeb hlásí také slevový portál Slevomat. Podle ředitelky společnosti Marie Chytilové však začne opravdová nákupní horečka až po výplatách. "Od začátku adventu jsme zaznamenali meziroční růst tržeb o 30 procent. Nejvýraznější část tržeb tvoří zážitky. Na dračku jdou all inclusive pobyty na zámku, adrenalinové a sportovní zážitky nebo například předplatné do divadel," sdělila Chytilová. Obrovský zájem je podle ní také o fotodárky.

Související

Více souvisejících

Obchody advent

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 23 minutami

Aktualizováno před 24 minutami

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 49 minutami

před 56 minutami

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 6 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Ukrajina a Izrael tříští nejmocnější státy světa. G20 se kvůli válkám nedokáže dohodnout

První letošní setkání ministrů financí skupiny G20 skončilo ve čtvrtek bez přijetí společného prohlášení. Mohou za to neshody členských zemí, které souvisejí s probíhajícími geopolitickými konflikty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy