Staropramen v novém! Vymění láhve za více než 200 milionů korun

Praha - Pivovary Staropramen uvádějí dnes na trh pivo značky Staropramen v nové skleněné láhvi. Postupně vymění také láhve u ostatních značek piv. Celkové náklady na výměnu přesáhnou 200 milionů korun, řekl dnes novinářům generální ředitel tuzemské pivovarské dvojky Zbyněk Kovář.

Firma chce novou láhví více zaujmout zákazníky, reaguje tak na rostoucí podíl piva v láhvích a plechovkách na tuzemském trhu.Novou láhev, která je ve srovnání se stávající láhví více hranatá a zdobí ji velké "S" coby symbol značky a letopočet 1869, kdy byl smíchovský pivovar založen, vyrobily tuzemské sklárny Owen Illinois a Vetropack. Do láhví, ve kterých se dosud prodávalo pivo Staropramen, začne společnost postupně plnit ostatní své značky. Ty směřují v současnosti na trh v ještě starším typu láhve, který firma přestane používat.Pivovary Staropramen loni prodaly meziročně o osm procent více piva než předloni, když prodaný objem pěnivého moku zvýšily na 3,03 milionu hektolitrů. Za zvýšenými prodeji stojí nové produkty uvedené na trh i marketingová kampaň v zahraničí.Staropramenu se investice jistě vrátí. Pivo je v Česku stále oblíbenějším nápojem. A pokud si ho Češi nekupují v obchodech v lahvích či plechovkách, zamíří za ním do hospody. Nedávný průzkum společnosti CVVM ukázal, že si s hospodou nejčastěji spojujeme právě pivo a poté stálé hosty, odpočinek či tradiční jídelníček.

Související

Kofola

Kofola vstupuje do neprobádaných vod. Kupuje pivovary Holba, Zubr a Litovel

Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, která rozvíjí tradiční značky piv Holba, Zubr a Litovel. Nápojářská rodina tak může na regionální úrovni vstoupit do další kategorie, ve které může využít své podnikatelské, distribuční a marketingové know-how. Dokončení transakce, která podléhá schválení antimonopolních úřadů, se očekává zkraje příštího roku. 
Ilustrační fotografie.

Slavný český pivovar definitivně končí výrobu, rozhodla valná hromada

Pardubický pivovar přestane vařit pivo. Výrobu ukončí k 31. březnu 2023. Její část patrně přesune do pivovaru Ostravar. Rozhodla o tom dnes valná hromada. Majoritním vlastníkem je od roku 2019 skupina Pivovary Staropramen. O ukončení výroby rozhodla proto, že v důsledku pandemie a vypuknutí války na Ukrajině nemohla uskutečnit své plány na rozšíření nabídky regionálních značek i navýšení produkce skupiny. Informace poskytla v tiskové zprávě.

Více souvisejících

pivovary

Aktuálně se děje

včera

včera

José Mourinho

Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha

Na dveře španělského fotbalu klepe zřejmě jeden z nejznámějších fotbalových trenérů José Mourinho. V zákulisí se totiž hodně hovoří o tom, že samotný prezident slavného španělského velkoklubu Realu Madrid Fiorentino Pérez si přeje, aby se do jeho klubu po třinácti letech vrátil právě známý charismatický Portugalec. A právě on by měl být skutečně pro Péreze tou první volbou. Alespoň s takovou informací přišel španělský sportovní novinář David Ornstein na svém účtu na síti X.

včera

včera

Martin Kupka

Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému

Opozice již kritizuje krok Babišovy vlády, která zřizuje další post zmocněnce. Někdejší český velvyslanec při NATO Jakub Landovský bude nově vládním zmocněncem pro plnění závazků vůči Severoatlantické alianci. Do Babiše se kvůli tomu opřel šéf občanských demokratů Martin Kupka (ODS). 

včera

Deštivé jarní počasí

Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky

Příští týden zprvu nabídne podobné počasí jako právě končící víkend. Meteorologové ale v jeho průběhu očekávají změnu v podobě ochlazení. Po čase se také vyskytnou srážky, které by měly zlepšit situaci se suchem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

Donald Trump

Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa

Nebude to jen pět tisíc vojáků, naznačil americký prezident Donald Trump ohledně plánů na stažení armádních příslušníků z Německa. Spojené státy americké mají u našich sousedů svou nejpočetnější evropskou posádku. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

2. května 2026 21:57

2. května 2026 21:04

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

Zdroj: David Holub

Další zprávy