Centropol Energy překročil hranici čtvrt milionu zákazníků

Praha - Centropol Energy dodává elektřinu už více než čtvrt milionu zákazníkům. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů Operátora trhu (OTE), na které ve čtvrtek společnost upozornila.

Letos chce Centropol Energy získat dalších 50 tisíc zákazníků a zvýšit tak jejich počet na 300 tisíc. Společnost se chce vedle domácností zaměřit také na korporátní klienty."Hranici čtvrt milionu zákazníků jsme dosáhli během dvou let, kdy se pohybujeme na trhu domácností. Tak velké množství zákazníků se nám podařilo získat především díky schopnosti nabídnout výhodnější ceny než dominantní dodavatelé, ale také neustálým zlepšováním zákaznického servisu. Po oba předchozí roky jsme získávali zhruba 40 procent všech zákazníků, kteří se rozhodli změnit svého dodavatele elektřiny, což v historii volného trhu s elektřinou nemá obdoby," prohlásil Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel a člen představenstva Centropol Energy.V loňském roce získal Centropol Energy 141 tisíc nových odběratelů, především domácností. Ty tak v současné době tvoří zhruba 80 procent všech zákazníků firmy. "Letos tak dramatický nárůst nečekáme, protože trh je už relativně nasycený. Přesto bychom chtěli získat zhruba 50 tisíc nových zákazníků. Naším hlavním cílem je ale obrátit pozornost více ke korporátní klientele a velkým zákazníkům," dodal Pokrupa s tím, že společnost očekává, že podíl korporátních klientů na jejich tržbách by mohl dosáhnout až 15 procent.Společnost Centropol Energy působí na trhu s elektřinou od roku 2007, na trh se zemním plynem vstoupila na začátku loňského roku. V roce 2011 společnost meziročně téměř zdvojnásobila tržby z prodeje elektřiny a zemního plynu na 4,65 miliardy korun. V závěru roku dodávala elektřinu asi 240 tisícům a plyn zhruba 40 tisícům zákazníkům. Jejími klienty jsou především odběratelé z řad měst a obcí a státní správy či malých a středních firem. Nejvýraznější podíl na trhu s elektřinou však získává v segmentu domácností.

Související

ilustrační fotografie

Centropol Energy prodá elektřinu Českému rozhlasu

Praha - Centropol Energy bude v roce 2012 dodávat elektřinu i Českému rozhlasu, zakázka se vztahuje na 16 odběrných míst, přičemž dodávky elektřiny jsou v objemu několika milionů korun. Alternativní dodavatel elektřiny o tom informoval v úterý.

Více souvisejících

centropol energy

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

ODS

Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS

Českou politickou scénu na přelomu března a dubna zasáhla smutná zpráva. Ve věku 66 let v úterý zemřel Petr Pleva, někdejší politik ODS a bývalý poslanec. Věcem veřejným se věnoval i na komunální úrovni v Brně. 

před 3 hodinami

Ilustrační fotografie.

Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně

Česku opět náleží jeden primát v rámci zemí EU. Motorová nafta totiž v březnu v ČR zdražila v reakci na válku v Íránu vůbec v nejvýraznějším procentuálním rozsahu ze všech zemí EU, a to v přepočtu do eur o 42,6 procenta, plyne z dnešních nových dat Evropské komise. V EU jako celku ceny nafty přidaly ve sledovaném období ve dnech 2. až 30. března v přepočtu do eur 27,4 procenta.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

U.S. Air Force, ilustrační fotografie

Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor

Rakousko se rozhodlo zaujmout nekompromisní postoj vůči vojenským aktivitám Spojených států na Blízkém východě. Vídeň oficiálně oznámila, že americkým vojenským letounům zapojeným do konfliktu s Íránem zakazuje využívat svůj vzdušný prostor. Tento krok odůvodňuje zákonem o trvalé neutralitě a jasným politickým vymezením vůči administrativě prezidenta Donalda Trumpa.

včera

Pam Bondi

Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou

Prezident USA Donald Trump se rozhodl odvolat Pam Bondiovou z funkce ministryně spravedlnosti, což potvrdily webu CNN zdroje blízké Bílému domu. Na její místo dočasně nastoupí Todd Blanche, dosavadní náměstek ministryně, který povede resort jako úřadující generální prokurátor. Trump toto rozhodnutí oznámil na své sociální síti Truth Social s tím, že Bondiová přechází do soukromého sektoru.

včera

Prezident Trump

Trump odstartoval válku, kterou Evropa nechtěla. Ukončením snahy o otevření Hormuzského průlivu ji hodil přes palubu

Politická a ekonomická stabilita Evropy prochází v posledních týdnech zatěžkávací zkouškou, kterou vyvolala jednostranná rozhodnutí Washingtonu. Americký prezident Donald Trump koncem února oznámil začátek války s Íránem a vzkázal tamnímu lidu, aby po skončení bojů převzal vládu do svých rukou. Podobně asertivní tón nyní volí i směrem ke svým evropským spojencům, kteří se potýkají s drtivými následky tohoto konfliktu.

včera

Benzinky

USA zažívají kvůli válce v Íránu cenový šok. Počet lidí nespokojených s Trumpem roste

Současné prudké zdražování pohonných hmot se zdaleka netýká pouze tradičně nákladnějších demokratických států, jako je například Kalifornie. Aktuální data asociace AAA, která analyzovala stanice CNN, ukazují překvapivý trend u republikánských regionů. Sedm amerických států s nejvýraznějším nárůstem cen za poslední měsíc tvoří výhradně oblasti, kde v roce 2024 zvítězil Donald Trump.

včera

včera

včera

včera

Írán, ilustrační fotografie.

Írán se Trumpa stále nezalekl. Teherán slibuje ničivou odvetu

Írán reagoval na nejnovější výhrůžky, které americký prezident Donald Trump pronesl ve svém projevu k národu. Opět pohrozil útoky na íránské elektrárny a ropná zařízení. Teherán mu vzkázal, ať se připraví na odvetu, protože Američané musí zaplatit za vyvolanou agresi. 

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem

Policie se od středy zabývá násilným činem v jedné z českých věznic. V Kynšperku nad Ohří došlo k napadení mezi dvojicí trestanců. Zatímco jeden z nich skončil s vážným zraněním v nemocnici, druhý je podezřelý z pokusu o vraždu. 

včera

Policie přichystala velikonoční opatření. Jde o prevenci, zdůraznila

Na Velikonoce se připravují i strážci zákona. Lidé se musí připravit na zvýšenou přítomnost policistů na frekventovaných místech či na silnicích. Policie zdůrazňuje, že se jedná o preventivní opatření. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy