Mladá Boleslav - Počet dodávek automobilů Škoda loni vzrostl na rekordních 939 200 vozů, což představuje proti předcházejícímu roku zvýšení o 6,8 procenta. V dosud nejúspěšnějším prosinci v historii podniku dodala firma 66 200 vozů, informovala v pátek Škoda Auto.
"Rekordních prodejů se nám podařilo dosáhnout i navzdory krizi. Na některých trzích se nám navíc podařilo s našimi modely i zvýšit tržní podíly a úspěšně pokračovat v kurzu růstové strategie," uvedl předseda představenstva spolčenosti Škoda Auto Winfried Vahland.
Vahland dále uvedl, že letošní rok bude pro automobilku především ve znamení modelové ofenzívy, kterou již zahájila nová Škoda Octavia. Automobilový rok 2013 však podle jeho slov nebude jednoduchý, přestože se domnívá, že nové modely jako jsou Octavia, Rapid nebo Citigo, spolu s trvalou pozicí na mezinárodních trzích, jsou pro značku Škoda dobrým základem.
Mezi nejprodávanějšími modely loňského roku opět dominovala Škoda Octavia (409 600 prodaných vozů), následovala Škoda Fabia s 240 500 prodanými automobily a bronzovou příčku obsadila Škoda Superb (109 100 automobilů).
Související
Škoda nečekaně odhalila nový crossover. Epiq se chlubí příjemnou cenou
Rozsáhlý blackout zasáhl český průmysl. Problémy hlásily automobilky i operátoři
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Jak na bezpečné pálení čarodějnic? Hasiči vydali důležitá doporučení
před 1 hodinou
Bydlí v obecním bytě, chce legalizovat své černé stavby. Mrázová čelí výzvám k rezignaci, Babiš to neřeší
před 2 hodinami
Modžtaba Chameneí vydal další ostré prohlášení. Trumpovi ustupovat nehodlá
před 3 hodinami
USA řeší zásadní otázku: Pokud je "86 47" trestný čin, skončí za mřížemi tisíce lidí?
před 3 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu, ale za vysokou cenu. Co obsahuje nový íránský mírový návrh zaslaný USA?
před 4 hodinami
Timmy míří ke břehům Švédska. Skončí v čelistech kosatek, nebo se utopí, varují vědci. Dánsko se od něj distancuje
před 5 hodinami
Pentagon zvažuje, že stáhne 40 000 amerických vojáků z Německa
před 6 hodinami
EU čelí nečekanému problému. Zjistila, že vůbec neví, kolik má ropy
před 7 hodinami
Cena ropy dál prudce roste. Je nejvyšší za poslední čtyři roky
před 8 hodinami
Problematický aspekt počasí v Česku. Řeší se opakovaně a už i letos
včera
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
včera
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
včera
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
včera
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
včera
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
včera
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
včera
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
včera
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
včera
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
včera
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
Ursula von der Leyenová se ve svém dnešním projevu věnovala aktuální situaci v Rusku, které se v současnosti stále výrazněji potýká s tíživými dopady uvalených mezinárodních sankcí. Podle předsedkyně Evropské komise na tento nepříznivý ekonomický vývoj Kreml reaguje neobvyklým způsobem, který spočívá v postupném omezování svobodné komunikace.
Zdroj: Libor Novák