Praha - Choceňská mlékárna se cítí velmi poškozena nařčením o obchodnických „fintách“ ve smyslu postupného snižování objemu výrobků při zachování stávající ceny. Korektní jednání s dodavateli, maximální transparentnost, rozeznatelnost a čitelnost pro spotřebitele jsou jednoznačné poznávací prvky Choceňské mlékárny. „Publikované články v Lidových novinách, na serveru lidovky.cz, velmi tendenční a neověřená reportáž televize Nova a zveřejnění těchto informací na tn.cz, nás velmi poškozují. V celé obchodní síti prodáváme naše produkty ve stejném balení,“ říká Pavel Marek, ředitel Choceňské mlékárny a rázně se ohrazuje proti lživému nařčení zmíněných médií. „Naši zákazníci nemusí mít obavy. Choceňské pomazánkové máslo prodáváme stále ve stejném balení, tj. 200 g.“
Spotřebitelé, kteří si kupují výrobky Choceňské mlékárny, nemusí mít nejmenší obavy. Dle ujištění Pavla Marka, ředitele Choceňské mlékárny, nedošlo k žádné změně v objemu balení či změně cenové politiky u jakéhokoliv výrobku. „Jsme velmi rádi, že máme široký okruh stálých příznivců a v žádném případě je nechceme klamat," říká Pavel Marek a zároveň dodává, že všechny změny jsou vždy ve prospěch zákazníků. Choceňská mlékárna využívá regionálních dodavatelů z východních Čech a Orlických hor, každoročně je oceňována na oborových, gastronomických nebo potravinářských soutěžích. „Choceňská mlékárna je lídrem trhu pomazánkového másla a něco podobného bychom si k našim zákazníkům nedovolili," ujistil spotřebitele Pavel Marek.
Choceňská mlékárna požaduje od obou zmíněných médií adekvátní omluvu v rozsahu a na místech, kde byla zveřejněna původní nepřesná a nekorektní informace. „Žádám zmíněné redaktorky či tituly, aby nám a zároveň svým čtenářům ukázali rozdílné kelímky pomazánkového másla od Choceňské mlékárny," vyzývá Lidové noviny a TV Nova Pavel Marek.
Místo, aby média podporovala české produkty a nezávislé české producenty, děje se pravý opak. „Apelujeme na prověřování všech informací v dostatečné míře, aby se nic podobného nemohlo již nikdy opakovat. Stejně jako my dodržujeme všechny zákonné normy, je dle našeho názoru ověření zdroje jedním z nejzákladnějších novinářských úkolů," zakončuje Pavel Marek.
Související
EU Česku zakázala pomazánkové máslo. Jak si lidé zvykli na nové?
Žárovky, igelitky, vysavače i máslo. Co vše nám EU zakázala?
Pomazánkové máslo , potraviny jídlo
Aktuálně se děje
včera
Trump chce rozhodnout o tom, zda může Netflix koupit Warner Bros
včera
Nové vedení nestačí, říká pro EZ po prvním dni sjezdu Černochová. Členům poslala rázný vzkaz
včera
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
včera
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
včera
Česko pošle Ukrajině bojové letouny, slíbil podle tamních médií Pavel v Kyjevě
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Předsedou Pirátů zůstává Hřib. Pozici obhájil hned v prvním kole
včera
Piráti zvolili kompletní předsednictvo. Místopředsedy jsou Šmída i Richterová
včera
ODS hledala dokonalého šéfa. Našla ho? Jak delegáti grilovali Kupku a Ivana
včera
Další bizarní krok Okamury: Z kanceláře nechal odstranit vlajku Evropské unie
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Předsedou ODS se stal Martin Kupka
včera
Zavřené školy, teploty hluboko pod nulou. Ukrajinci čelí jedné z nejnáročnějších zim za poslední desetiletí
včera
ODS se nesmí smířit s udržovacím stylem, prohlásil Kupka. Ivan v projevu nešetřil Fialu, zkritizoval porušování slibů
včera
Fiala mluvil bez obav, že mu nedají hlas. Bilancoval i nastínil, jak vidí novou ODS
včera
Piráti volí nové vedení. Hřib se chce zaměřit na dostupné bydlení a levnější potraviny
včera
Ve Francii se rodí návrh na okamžité vystoupení z NATO
včera
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
včera
Kdo nahradí Fialu a Hřiba? ODS a Piráti si dnes zvolí nové vedení
včera
Mrazivé počasí se vrátí do Česka. V noci se připravte na tuhou zimu
16. ledna 2026 21:55
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová je od listopadu mimo vrcholnou politiku. Bez práce ale není. Podle nejnovějších informací se jedna z velkých nadnárodních firem rozhodla využít jejích zkušeností a kontaktů z politiky.
Zdroj: Jan Hrabě