Madrid - Guvernér španělské centrální banky Miguel Ángel Fernández Ordóñez v úterý uvítal pokračující proces restrukturalizace španělského bankovního sektoru. Dále opět zdůraznil, že sektor je v dobrém stavu, informovala agentura Reuters a deník El País.
Ordónez uvedl, že ve Španělsku bylo celkem 45 spořitelen, kterým se říká "cajas". Do současné doby jich již 38 oznámilo plány na fúzi. Očekává se, že spořitelny požádají o finanční pomoc z vládního fondu na restrukturalizaci FROB. Tato částka by se měla vyšplhat až na deset miliard eur. Předpokládá se, že spořitelny, které se účastní fúzí, sníží počet poboček a úřadů o 20 až 25 procent. Současně se sníží i počet zaměstnanců, a to o 15 procent.Ordónez dále pak opět zdůraznil, že španělský bankovní sektor nemá výrazné problémy. Podle něj Španělsko co nejdříve zveřejní zátěžové testy bank. O zveřejnění těchto výsledků hovořil guvernér centrální banky již minulý týden.Podle guvernéra španělské centrální banky by se měl Madrid zaměřit i na penzijní reformu. Její přijetí by mělo vést i ke zmírnění napětí na trzích. Zároveň uvedl, že reforma by měla být přijata v ovzduší většího konsenzu. Současně se guvernér zmínil i o reformě pracovního trhu, o které by právě v úterý měl rozhodovat španělský parlament. Na jednu stranu Ordónez uvedl, že reforma představuje posun a povede k uvolnění trhu, ale z jeho pohledu měla být hlubší.
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Ani nejlepší zabezpečení na světě nezastaví vyšinuté jedince s narušeným myšlením, řekl Trump po střelbě
před 48 minutami
Na akci Bílého domu se poblíž Trumpa střílelo. Prezidenta evakuovali
před 2 hodinami
Počasí příští týden: V noci může ještě mrznout, pak dorazí téměř letní teploty
včera
Můžou zavolat. Trump zrušil další jednání v Pákistánu o ukončení války s Íránem
včera
Izraelská armáda příměří nerespektuje. Dál likviduje bojovníky Hizballáhu
včera
Orbán poslancem nebude. Vzdal se svého mandátu
včera
Macron s politikou nadobro končí. Oznámil definitivní odchod
včera
40 let od Černobylu: Sarkofág potřebuje kvůli Rusku opravu za půl miliardy eur. Jinak hrozí další katastrofa
včera
Trump musí válku v Íránu ukončit do května. Co bude pak nikdo neví
včera
V jednom z pražských domů našli hasiči rtuť, kyanid a radioaktivní thorium
včera
Turek se omluvil úředníkům za slova o parazitech a deratizaci. Podle politologů je hlupák a Motoristé školka
včera
Přibyl přijal funkci arcibiskupa. Mezi hosty nechyběl prezident a politici
včera
Trump poslal k Íránu třetí letadlovou loď
včera
Trump poslal Witkoffa a Kushnera do Pákistánu, aby se pokusili obnovit jednání s Íránem
včera
Snad král Karel III. dokáže dětinského Trumpa přesvědčit, doufá veterán falklandské války
včera
Počasí se nakonec ochladí jen nepatrně, potvrzuje předpověď
24. dubna 2026 22:01
Obchody se připravují na květnové svátky. Zákon je opět omezí
24. dubna 2026 21:08
Bořil zná trest za výstup vůči sudímu. Slavii po zbytek sezóny nepomůže
24. dubna 2026 20:10
Václav Moravec si bude sám šéfovat. Po konci v ČT si založil firmu
24. dubna 2026 19:24
Českem se šíří další vlna podvodných esemesek, upozornila policie
Internetových podvodů stále přibývá a objevují se nové a nové praktiky. Česko momentálně zasáhla další vlna podvodných esemesek. Varovala před nimi policie, která zároveň radí lidem, jak je odhalit.
Zdroj: Jan Hrabě