Výhody technologie UV lakování v průmyslu

Praha - Technologie UV lakování se těší rostoucí oblibě napříč řadou odvětví a její zavedení představuje velkou konkurenční výhodu nejen na českém ale i evropském trhu. Na níže uvedených řádcích vám prozradíme, jaké jsou výhody těchto technologií pro koncové zákazníky a výrobní podniky.

Technologie UV lakování je aplikovatelná na veškeré typy povrchů (dokonce i velmi členité povrchy a trojrozměrné díly). Koncové zákazníky potěší výrobky, na nichž byla technologie UV lakování použita, vzhledem, vyšší odolnosti proti poškrábání, odolností proti UV záření a povětrnostním podmínkám (např. hliník s aplikovanými UV tvrditelnými laky je vysoce odolný proti korozi)) a stabilita barev. Ekologicky smýšlející spotřebitelé jistě ocení fakt, že UV tvrditelné laky neobsahují žádné či velmi malé množství těkavých látek, nepatří mezi karcinogenní látky a odpad z nich nepatří do žádné třídy nebezpečnosti.Výrobní podniky naopak ocení rychlost procesu lakování s UV tvrditelnými laky, který představuje úsporu nejen na lidské síle, ale také na spotřebované energii. Mezi další výhody, jež mají pozitivní vliv na ekonomiku podniku, patří možnost opětovného použití postřiku, pouze nepatrné emise, malé požadavky na prostor, práce bez ředidlových systémů (tj. tento proces nevyžaduje požární ochranu) a výrazné úspory nátěrové hmoty z důvodu vyššího obsahu sušiny a vydatnosti nátěrové hmoty.Pro podniky v ČR nabízí UV lakování příležitost k další expanzi na zahraniční trhyDalší významný pozitivní vliv představuje stále relativně malé rozšíření této technologie mezi výrobci či průmyslovými lakovnami, její zavedení tedy představuje velkou konkurenční výhodu, díky které i do České republiky přivádí zahraniční podniky (technologii UV lakování zavedla např. společnost Lakovna Hajdík, s.r.o., naši práci mohou ocenit zákazníci firem jako Honda, Volkswagen, Ford, Land Rover, Airbus, Daimler či Siemens. „Od zavedení technologie UV tvrditelných laků si slibujeme nejen to, že naše společnost bude ještě více přátelštější k životnímu prostředí, ale také potvrzení pozice jedné z technologicky nejlépe vybavených průmyslových lakoven v Evropě", objasňuje důvody zavedení nové technologie Milan Hajdík, technolog lakování ve společnosti Lakovna Hajdík, s.r.o.

Související

7 rizik při registraci domény

7 rizik při registraci domény

Komerční sdělení - Doména představuje důležitou součást obchodní značky. Přesto řada lidí nedbá na její správné zabezpečení. V článku najdete přehled nejčastějších případů zneužití či odcizení domény a doporučení, jak jim předcházet. Aby vaše doména byla skutečně vaše.

Více souvisejících

komerční sdělení Průmysl

Aktuálně se děje

před 41 minutami

před 1 hodinou

včera

Princ Andrew

Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii

Britská policie se i po opakované výzvě potýká s nedůvěrou případných svědků v případu vyšetřování bývalého prince Andrewa. Ženy, které údajně mají informace o činech králova bratra, podle právního zástupce nechtějí s policisty spolupracovat. Americký advokát Brad Edwards to řekl BBC. 

včera

Senát ČR

Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce

Po poslancích se i senátoři shodli na tom, koho letos navrhnou prezidentovi Petru Pavlovi na státní vyznamenání. Hlava státu je tradičně předá v den státního svátku 28. října. Členové horní komory parlamentu by ocenili například několik známých herců. 

včera

včera

Česká televize

ČT poprvé reagovala na Babišova slova. Televize trvá na poplatcích

Česká televize v sobotu reagovala na nejnovější vývoj ohledně finančního zajištění budoucnosti veřejnoprávních médií. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž oznámil, že nakonec dojde pouze k novele stávajícího zákona. ČT vzkázala, že trvá na současné formě financování, tedy na poplatcích od občanů. 

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš oznámil, že nový zákon o ČT a Českém rozhlase nevznikne

Budoucí financování veřejnoprávních médií, tedy České televize a Českého rozhlasu, nakonec nebude upraveno novým zákonem. Uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Podle jeho slov dojde k novele současného zákona. Přípravou nového předpisu se zabývalo ministerstvo kultury vedené Oto Klempířem (Motoristé). 

včera

včera

včera

včera

včera

Bouřka, ilustrační fotografie.

Počasí bude místy bouřlivé. Zesílí vítr, hrozí i krupobití

Počasí v Česku bylo v uplynulých dnech na konec května velmi teplé a zároveň se na řadě míst obešlo zcela beze srážek. Dnes může místy pršet i intenzivně, protože meteorologové očekávají bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

Záběry z místa, kde se zřítil vrtulník s Petrem Kellnerem

Kellnerovi se na Aljašce soudí kvůli smrti miliardáře

Na americké Aljašce začal soud v případu tragické smrti miliardáře Petra Kellnera, který zemřel před více než pěti lety při havárii helikoptéry během takzvaného heliskiingu. Pozůstalí žalují společnost, která celý dobrodružný výlet zajišťovala. 

včera

včera

Letní počasí, ilustrační foto

Počasí o víkendu: Tropické teploty podle předpovědi nedorazí

O víkendu musíme podle meteorologů počítat s proměnlivým charakterem počasí, kdy se k větší oblačnosti přidají dešťové přeháňky a ojediněle také bouřky. Teploty však zůstanou na velmi příjemných letních hodnotách a v maximech budou dosahovat až k osmadvaceti stupňům Celsia.

29. května 2026 21:58

OSN

OSN oficiálně zařadila Izrael a Rusko na černou listinu

Organizovanost a systematické využívání sexuálního násilí v ozbrojených konfliktech vedly k zásadnímu kroku ze strany Organizace spojených národů. OSN oficiálně zařadila Izrael a Rusko na takzvanou černou listinu států a ozbrojených skupin, které se dopouštějí sexuálního násilí během konfliktů. Zpráva poukazuje na závažná zneužívání ze strany bezpečnostních složek obou zemí, přičemž výslovně zmiňuje například znásilňování zadržovaných mužů.

29. května 2026 20:48

Putin odmítá zemřít. Boj proti stárnutí se stal hlavní prioritou Kremlu, píše WSJ

Ruský prezident Vladimir Putin proměnil výzkum zaměřený na boj proti stárnutí v jednu z hlavních vědeckých priorit Kremlu. Ambiciózní program s názvem Nové technologie pro zachování zdraví, do kterého stát plánuje investovat v přepočtu zhruba 26 miliard dolarů, se zaměřuje na dosažení dlouhověkosti a radikální prodloužení lidského života. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy