Jak najít autoservis, kde auto skutečně opraví odborně a za rozumné peníze?

Komerční sdělení (EuroZprávy.cz nejsou jeho autorem a neovlivňují jeho obsah).

Ať už si koupíte jakkoliv nové a neojeté auto, stejně budete dříve nebo později potřebovat služby autoservisu. Na každém vozu se časem něco pokazí, porouchá, a pokud nejste zrovna vyučený automechanik, pravděpodobně budete potřebovat pomoc odborníka. Může se jednat klidně i drobnou opravu, pravidelný servis nebo budete potřebovat sehnat místo, kde prodávají autodíly – mít po ruce dobrého mechanika nebo autoservis se rozhodně vyplatí. Jak jej najít?

Více druhů, který je nejlepší?

Především je třeba vědět, že v Česku můžeme najít hned několik druhů autoservisů.

Autorizovaný autoservis funguje podle přesně stanovených postupů a pravidel a na místě je vždy přítomen odborný personál. Jenže je třeba se připravit na to, že cena práce zde bývá o poznání vyšší a stejně tak to bude s náhradními díly. Vyplatí se jim tedy svěřit především náročnější opravy, které vyžadují skutečně dobrou znalost konkrétního typu vozu. Pokud jde ale o výměnu nějaké drobné součástky nebo třeba hledáte místo, kde opravují imobilizéry, není nutné platit autorizovanému servisu. Nezávislé autoservisy obvykle obtížněji dohledáte, ale můžete se spolehnout na dobré reference. Pokud se o nějaké místě už doslechnete, pak vězte, že zde asi pracují dobře a klienti je rádi doporučí dál.

Konkrétní problém? Zajděte do specializovaného servisu

Pokud máte zcela konkrétní problém nebo poruchu, bude úplně nejlepším řešením obrátit se na specializované servisy, které řeší přímo váš problém. Obvykle se jedná o místa, kde se například zabývají servisem klimatizací nebo opravami motoru či převodovky. Také existují specializovaná pracoviště, kde realizují ekologické čištění DPF. Ve specializovaných servisech vždy můžete očekávat vyšší úroveň služeb, protože zde jsou konkrétně zaměření pracovníci, kteří se věnují jednomu typu problému, ale skutečně do hloubky.

Jak zjistím, zda je cena adekvátní?

To může být trochu oříšek. Jak již bylo řečeno, nejvyšší ceny jsou u autorizovaných servisů. Máte zde ale jistotu, že vás jen tak lehce „nenatáhnou“. Cena práce se řídí podle normovaných hodin, které jsou na účtu jasně vypsané, takže kontrola je snazší. Jiné servisy si cenu mohou stanovovat dost volně a vy prostě musíte doufat, že vás automechanik „nenatáhne“. Někdy se pak na účtu objeví podivné položky ve stylu „utáhnutí šroubů“ nebo se vám už při objednávce nabízí těsnění na míru, abyste si museli připlatit. Bohužel v takovém případě je možné se spoléhat opět jen na reference a pokud nebudete spokojeni, tak prostě znovu nepřijít.

Na internetu můžete najít i různé srovnávače cen, abyste zjistili, zda se za účtované úkony jinde platí alespoň obdobně. Pokud se ceny výrazně liší, opět je řešením servis znovu nevyužít, ale můžete účet také reklamovat a vyžádat si konkrétní vyčíslení prací i použitých dílů apod.

Proběhlo všechno tak, jak má?

I zde je to především otázka důvěry vůči konkrétnímu autoservisu. S nekvalitními opravami se bohužel lze setkat ve všem typech autoservisů a někdy je velmi obtížné dokazovat, že k něčemu takovému došlo. Nesprávná oprava se totiž nemusí projevit hned, ale třeba až po čase a pak je servis prakticky bez odpovědnosti. Poměrně běžné bývá jen dočasné řešení problému, kdy se závada dřív nebo později objeví znovu a vy budete muset služby servisu využít opakovaně. Nedostatečná oprava ale rozhodně není dobrou vizitkou, a pokud autoservis nějak řeší reklamní služby a není mu jedno, co si o něm zákazníci říkají, měl by se tohoto vyvarovat, jinak riskuje zkažení pověsti. Pokud je to možné, buďte u oprav třeba osobně přítomni, ptejte se a zajímejte se, aby bylo zjevné, že se jen tak ošidit nenecháte.

Související

Více souvisejících

pr článek autoservis

Aktuálně se děje

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

včera

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

včera

Počasí se o víkendu mírně oteplí. V neděli naměříme 13 stupňů

V sobotu ráno postoupí zvlněná studená fronta dále k severovýchodu. Počasí u nás bude nadále ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou. Uvedl to ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy